Rodičia nemali peniaze a tak to lekári urobili úplne zadarmo. Po náročnej operácii sa im podarilo oddeliť siamské dvojčatá

Gabriela Kinčoková

V dnešnom svete nič nefunguje bez peňazí. Nájde sa len málo ľudí, ktorí sú ochotní vykonať nejakú prácu zadarmo. A práve o takých ľuďoch s veľkým srdcom bude dnešný článok. V Indii sa lekári rozhodli pomôcť chudobným rodinám s ťažkým osudom. Tento silný príbeh je dôkazom toho, že dobrí ľudia sú stále medzi nami.

Článok pokračuje pod videom ↓

Tím chirurgov z Indie sa rozhodol pomôcť ľuďom, ktorí to nemajú ľahké. Zvládli náročnú operáciu, počas ktorej oddelili siamské dvojičky a to všetko bez nároku na honorár. Dievčatká, ktoré sa narodili spojené mali po narodení dokopy necelé 4 kilogramy. Ich operácia sa uskutočnila 6. decembra a trvala celých 5 hodín. Rodičia malých bojovníčok sa veľmi báli, že by nemuseli po oddelení prežiť, lekári ich však presvedčili o opaku.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Doç. Dr. Çağrı Gülümser (@cagrigulumser) on

Čo bolo ale najhoršie, rodičia dvojičiek si operáciu nemohli dovoliť. Tím lekárov sa ponúkol, že ju urobia zadarmo. „Som veľmi rád, že obe dievčatká prežili a to aj napriek tomu, že boli veľmi slabé,“ povedal Dr. Vaibhav Pandey. 

Operácia bola náročná hlavne kvôli nízkym zásobám krvi. Po operácii si celý tím lekárov a asistentov spravil spoločnú fotku s malými hrdinkami. Ich tváre sú veľmi šťastné. Na operácii sa podieľalo 10 lekárov a 15 zdravotných sestier. Dievčatá boli pred operáciou veľmi dehydrované, takže v nemocnici ešte strávia nejaký ten čas.

Gepostet von Moe Nat Minn am Sonntag, 16. Dezember 2018

My dúfame, že dievčatá budú aj počas života, ktorý ich čaká, rovnako veľké bojovníčky ako doteraz. Lekári si zaslúžia obrovský obdiv za gesto, ktoré spravili a dokázali, že dobrí ľudia s veľkým srdcom nevymreli.

Pozri aj: AKTUÁLNE: Michael Schumacher robí pokroky. Údajne už nie je pripútaný na lôžko

Gabriela, ladbible.com

Najnovšie články