Film Barbie spôsobil ošiaľ. Neuveríte, koľko žien chce pomenovať dieťa po tejto ikonickej bábike

Dana Kleinová

Foto: Instagram (barbiethemovie)

Už o pár rokov by mohli školské lavice zaplniť deti pomenované po klasických bábikách. Podľa najnovšieho prieskumu totiž rapídne stúpol záujem o tieto mená a na svedomí to má rovnomenný film Barbie.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako informuje portál LADBible, po sledovaní ikonického filmu s Margot Robbie, sa počet rodičov, ktorí majú záujem pomenovať svoje dieťa Barbie, zvýšil o 300 %. Ukázalo sa tak, že film nezaviedol trendy len v obliekaní či mejkape, ale urobil z plastových bábik inšpiráciu pre tehotné mamičky.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa BARBIE (@barbiethemovie)

Vyhľadávajú ich mená

Ruth Handler, vynálezkyňa Barbie, pomenovala ikonickú bábiku po svojej dcére Barbare a Kena po svojom synovi Kennethovi. Po tom, ako bola bábika Barbie v roku 1959 prvýkrát uvedená na trh, sa meno Barbie prvýkrát stalo v USA veľmi populárne.

Od začiatku do polovice 60. rokov 20. storočia dostalo meno Barbie 70 až 100 detí z milióna, pričom popularita tohto mena dosiahla vrchol v roku 1964. Kenneth alebo Ken si prvýkrát získali popularitu pred 20. rokmi, keď sa tieto mená dostali do rebríčka 25 najpopulárnejších chlapčenských mien.

Podľa dát TMZ by sa to teraz mohlo zopakovať.

Portál Babynames.com v júli zaznamenal 300-percentný nárast vo vyhľadávaní mena Barbie. V prípade Kena to bol 200-percentný nárast. Táto stránka zároveň zverejnila význam týchto mien. Barbie podľa ich popisu znamená „cudzinka“ a Ken „fešák.“

Najnovšie články