Fotografia, ktorá ľudí poburuje. Mladá mamička dojčí 5-ročného syna nahá vo vani a tvrdí, že ide o úplne prirodzenú vec (NSFW)

Lucia Horáková

Dojčenie je stále mimoriadne diskutovanou témou medzi ľuďmi, či už kvôli tomu ako dlho to robiť alebo na akom mieste, či sa pri tom zahaľovať, alebo sa nehanbiť. Ide pritom o prirodzenú súčasť materstva, ktorá je zároveň pre dieťatko a jeho ďalší vývoj dôležitá.

Istá 27-ročná mamička Amy Hardcastleová z Lancashire z Veľkej Británie má však na to celé svoj názor a svojho synčeka Maxa dojčí odvtedy, čo sa narodil. Nebolo by na tom nič zvláštne, kedy chlapec nemal už päť rokov.

Ako sa mamička vyjadrila, chce ľuďom ukázať, že je normálne, aby dieťa bolo dojčené čo najdlhšie. Dokonca ho kŕmi aj počas spoločného kúpania vo vani, čím mu dokáže lepšie vysvetliť princíp fungovania dojčenia.

View this post on Instagram

I HAVE A 5 YEAR OLD 🎉 • • I am overwhelmed with all the love and support and comments and messages that I received after yesterday’s picture, and here’s some more of that honesty I promised 😝 I was really motivated to post and make that change because of this photo. • I’ve had this for over 2 years, you can tell by my teeny hair that this wasn’t long after I shaved my head and Alex took this gorgeous picture of my nursing Max in the bath. I’ve always wanted to post it, but I was too scared. I used to share articles full of breastfeeding photos just like this, people will pay for photo shoots like this, or standing naked in a river and it’s incredible and powerful and beautiful but I thought if I put this out and said ‘hey this was my idea and I asked for this to be taken’ that it made me vain.. • So I’m posting this for 2 reasons, 1 because I am incredibly proud of myself, considering I nearly had to stop breastfeeding at 4 weeks and I want to normalise seeing toddlers nursing (because milk never stops being good for them and natural term weaning is normal and natural, don’t argue with me just because you’re not used to it, research what I’m saying and then get back to me 👊🏻) • And the other reason is to free myself from worrying about what other people think ✌🏻Thank you to everyone that has sent me love and made me feel brave ❤️

A post shared by Amy Hardcastle (@amy_.winter) on

Takýmto spôsobom povzbudzuje viac matiek, aby sa cítili počas kŕmenia svojich detí príjemne, bez ohľadu na vek dieťaťa.

Paradoxom je, že po šiestich mesiacoch chcela Amy postupne Maxa od mlieka odstavovať a prechádzala na detskú výživu. No nakoniec si povedala, že prečo by s tým mala prestať tak skoro a rozhodla sa pokračovať. „Dojčenie je stále úplne zmysluplné, pretože moje telo stále produkuje materské mlieko na udržanie výživy dieťaťa,“ vyjadrila sa mladá mamička.

Ako však objasnila, keď bol Max mladší, nemala problém ho dojčiť aj na verejnosti, no teraz je to zriedkavé. Vždy ho dojčí iba doma.

Okrem materského mlieka konzumuje Max aj bežné jedlá v pravidelných intervaloch, ako ostatné deti. Dokrmovaný je však aj mliekom, pokiaľ on sám chce. Žena v tom chce pokračovať aj do momentu, keď chlapec sám nebude chcieť. Tu už si nie sme istí, či je jej rozhodnutie správne. Posúďte sami.

Pozri aj: Rodičia pozor! Túto detskú hračku postupne sťahujú z predaja a deťom ju nekupujte. Je mimoriadne nebezpečná

Lucy, metro.co.uk

Najnovšie články