Prezidentka sa zúčastní dôležitého stretnutia v Poľsku. Toto je dôvod, prečo nežiadala výnimku hlavného hygienika

TASR

FOTO TASR - Jaroslav Novák

Prezidentka SR Zuzana Čaputová sa 9. a 10. februára zúčastní na stretnutí prezidentov V4 v Poľsku. Spoločne s Andrzejom Dudom, Jánosom Áderom a Milošom Zemanom si pripomenie 30. výročie vzniku Vyšehradskej skupiny.

Článok pokračuje pod videom ↓

TASR o tom informoval hovorca hlavy štátu Martin Strižinec. Prezidenti budú v rámci spoločných rokovaní diskutovať o vzájomnej spolupráci a o aktuálnych témach, ako je boj s ochorením COVID-19, obnova ekonomiky po pandémii či energetická bezpečnosť v kontexte ochrany klímy.

FOTO TASR – Martin Baumann

Náhradný termín stretnutia

Stretnutie sa koná v náhradnom termíne, pôvodne sa malo uskutočniť už na jeseň 2020. „Vzhľadom na aktuálnu situáciu ho budú sprevádzať prísne bezpečnostné a protiepidemické opatrenia a uskutoční sa v úzkom formáte,“ informoval Strižinec. Dodal, že prezidentka na cestu nežiadala o výnimku od hlavného hygienika a ešte pred návratom na Slovensko absolvuje v Poľsku PCR test.

„Prezidentka si zároveň upravila pracovný program tak, aby mohla posledné dva dni tohto týždňa pracovať online, a bude v dobrovoľnej karanténe do začiatku budúceho pracovného týždňa, keď bude opätovne pretestovaná,“ priblížil hovorca.

Najnovšie články