Rozlúčte sa s babím letom, na Slovensko prichádza jeseň. Teploty klesnú až o 10 °C.

Kristína Hagarová

Foto: archív TASR

Máme za sebou hneď niekoľko dní príjemného počasia, ktoré zvykneme označovať ako babie leto. Tomu však dáme počas týchto dní zbohom.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako uvádza portál Imeteo, v priebehu tejto noci postúpil nad našu oblasť studený front, ktorý bol tiež spojený s tlakovou nížou. Teploty teda poriadne klesli a na niektorých miestach dosiahli len +5 °C. Zmena počasia nás teda neminie a aj keď počas stredy k nám príde premenlivá či malá oblačnosť, na severe dokonca od 1500 metrov môžete očakávať sneženie.

Čaká nás ochladenie

Maximálna denná teplota sa dnes bude pohybovať v rozmedzí od +16 °C do +21 °C. Na severe ale bude chladnejšie. Na severe Slovenska teploty vystúpia len od +10 °C do +15 °C. Dnes Slovensko taktiež zasiahne silnejší vietor, na ktorý by ste si mali dávať pozor hlavne na horách.

Počasie sa výrazne zmení hlavne vo štvrtok, kedy sa poriadne ochladí a teploty nebudú presahovať 16 °C. Vyskytnú sa prehánky aj dážď, a to hlavne v sobotu na viacerých miestach. Počasie by sa malo zmeniť až v pondelok, kedy by mali teploty opäť narásť.

Viac správ o počasí nájdete na imeteo.sk