Toto mnohých ľudí určite nepoteší. Takto bude podľa meteorológov vyzerať zima 2022/2023

Kristína Hagarová

FOTO TASR - Radovan Stoklasa

Aj keď je babie leto v plnom prúde, mnohí ľudia vo veľkom myslia na zimu a na to, ako asi bude vyzerať. Meteorológovia zverejnili ďalšiu dlhodobú predpoveď.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako informuje portál Imeteo, prognostici z americkej spoločnosti AccuWeather prišli s prepoveďou na zimu 2022/2023 v Európe. Mnohých ľudí to však vôbec nepoteší. Ako aj iný meteorológovia, tak aj AccuWeather berie do úvahy vplyv oceánskeho a atmosferického fenoménu La Niña.

Podľa predpovedí bude snehu menej

Tá ovplyvňuje zimu už tretí rok po sebe. Zima tak môže byť veľmi podobná tej, ktorá bola minulý rok. Severské krajiny čaká teplotne mierna zima, kým Britániu a Írsko zase väčšie mrazy. Západná, severná a stredná Európa bude mať zimu s menej zrážkami, než je normál. Očakáva sa preto menej snehu.

Dlhodobé predpovede sú nejasné

Opačne je to na juhu a juhovýchode Európy, kde bude zase snehu, respektíve zrážok oveľa viac. Slovensko sa nachádza na hranici medzi suchšími a vlhšími podmienkami zimy, preto severná polovica bude čeliť zime s menej zrážkami a južná zase s početnými zrážkami. Stále však treba zdôrazniť, že ide o dlhodobé prognózy, ktoré nie sú úplne jasné, ale orientačné. Viac budeme vedieť v nasledujúcich mesiacoch.

Viac správ o počasí nájdete na imeteo.sk