Sú najlepšie kamarátky už 78 rokov. Dve babičky sa dokonca nasťahovali do rovnakého domova dôchodcov

Hyriaková Kristína

Foto: Facebook (Gossip Room)

Čím ste starší, tým viac si uvedomujete cenu, ktorú má priateľstvo. Nájsť priateľa, na ktorého sa môžete spoľahnúť a ktorý je pre vás skutočne ten najlepší zo všetkých, je niekedy veľmi ťažké. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Keď raz stretnete človeka, ktorý vám vidí priamo do duše, je jasné, že je vám jedno, koľko má rokov. Proste si sedíte a ste spriaznené duše. O takom príbehu informoval aj portál Bored Panda. Ide o dámy, ktoré svoje priateľstvo udržujú už takmer 80 rokov. Ich puto je dokonca také silné, že sa presťahovali aj do spoločného domova dôchodcov, aby spolu mohli tráviť viac času.

Predstavujú to, čo znamená priateľstvo

Olive a Kathleen skutočne predstavujú to, čo znamená skutočné priateľstvo. Stretli sa, keď mali 11 rokov a sedeli vedľa seba v triede Ravenshead School v Nottinghame v roku 1941. Okrem toho žili len kúsok od seba. Všetky šance na osudové priateľstvo teda hrali v ich prospech a rýchlo sa stali najlepšími priateľmi. Puto si držali celý svoj život, nielen vtedy, keď vyrastali. Nepretrhol to dokonca ani ten rodinný, pretože obaja ich manželia pracovali v tej istej spoločnosti Coal Board, takže opäť žili na rovnakej ulici. Celý život prežívali spolu, no nebolo to vždy ideálne a plné svetla.

Vždy boli nerozlučné

Kathleen stratila svojho manžela v roku 1989 po 35 rokoch manželstva a po jeho smrti žila sama až do minulého roka, keď sa presťahovala do opatrovateľského domu Berry Hill Park v Mansfielde. Manžel Olive žil o 15 rokov dlhšie a zomrel v roku 2004. Má s ním dve dcéry, päť vnúčat a štyri pravnúčatá. Po určitom čase sa však cítila veľmi osamotená a nakoniec sa rozhodla pripojiť ku svojej najlepšej kamarátke. Nasťahovala sa do toho istého domova, aby s ňou mohla tráviť viac času. Rozkošné dámy sú najstaršími obyvateľkami v opatrovateľskom dome, ale hovoria, že napriek tomu, že majú 89 rokov, vyzerajú na 63.

Hovoria, že tajomstvom ich dlhodobého priateľstva je, že sa nikdy nehádajú a hovoria si, čo si myslia. Teraz, keď trávia všetky dni spolu, je pre nich ľahké navzájom sa prečítať. Obe sú veľmi šťastné, že sú konečne spolu a po chodbách chodia ako chichotajúce sa školáčky. Navzájom sa chvália a aj upravujú. Tvrdia, že práve chváliť sa navzájom je cieľom každého priateľstva.

Najnovšie články