Plánovaný sex, obmedzená hygiena a časté hádky. Takto sa zmení život partnerov potom, čo sa im narodí bábätko

Monizz

Dieťa by nikdy nemalo byť zámienkou na to, aby sa pokrivený vzťah napravil. Dieťa si nevieme naplánovať a neprichádza na povel. Príde jednoducho vtedy, kedy má a my to musíme jednoducho akceptovať. Príchod dieťaťa na svet by nikdy nemal byť dôvodom na to, aby sme dúfali, že naše vzťahy dáme do poriadku.

Článok pokračuje pod videom ↓
pixabay.com

Existujú situácie, kedy dieťa jednoducho neplánujeme a ono príde a všetko prevráti naruby. V tom najlepšom zmysle slova. Dieťa je spojivkom, ktoré dáva dokopy partnerov, zoceľuje ich vzťah a napráva staré krivdy. Vďaka nemu sa cítime silnejší, dokážeme viac milovať a život má zrazu celkom iný zmysel. Toto je niekoľko spôsobov, ako vám príchod spoločného potomka dokáže zmeniť život.

Lenivé víkendy sú minulosťou

Už nikdy sa v sobotu nezobudíte o desiatej a nepôjdete s partnerom na spoločné raňajky do kaviarničky na prízemí. Už nikdy sa neprejdete anglickým krokom po trhu s košíkom plným zeleniny zo susednej farmy, ani si tak ľahko nespravíte spoločný romantický večer. Vstávať budete skoro, na nákup sa bude uháňať jeden z vás a romantický večer bude spočívať v spoločnom zaspávaní. A je to všetko krásne, verte tomu! Oveľa krajšie ako ten pokoj a lenivosť, na ktorú ste boli zvyknutí.

pixabay.com

Sexuálny život nebude spontánny, ale plánovaný

Len zriedkakedy sa stane, že sa budete môcť s partnerom na seba vrhnúť kedykoľvek na vás príde chuť. Takéto výnimky vás postretnú len v prípade, že deti budú na prázdninách u starých rodičov, a to už budú teda pekne odrastené. Sexuálny život už skrátka nebude spontánny, ale budete si ho dôkladne plánovať. Ak pôjdete večer do divadla, nezabudnite odviezť dieťa k rodičom skôr, aby vám zvýšil čas aj na intímne chvíle.

Šteklivé smsky? Haha!

Ak ste si zvykli s partnerom sem-tam zalaškovať a poslali ste mu šteklivú smsku, alebo ešte lepšie, fotku vášho dokonalého zadku, toto už zrejme nikdy nezažijete. Nielen preto, že vaše telo sa po pôrode zmení, ale aj preto, že na takéto mladícke pochabosti nezvýši čas. Najvzrušujúcejšie smsky budú mať znenie stručnej a jasnej správy o tom, kedy je potrebné vyzdvihnúť to či ono bez toho, aby ste z toho mali všetci stres.

pixabay.com

Koniec spôsobom

Ak ste doteraz robili záležitosti ako je hygiena, holenie, toaleta či iné bežné veci spôsobne, vedzte, že je tomu koniec. Už nebudete mať čas skrývať sa pred partnerom v kúpeľni, dieťa bude za vami behať všade, aj na záchod pri tej najintímnejšej potrebe a neraz nechá otvorené dvere, aby sa pohľadom na vás potešila aj vaša polovička. S príchodom dieťaťa, a najmä behajúceho, bude spôsobom koniec.

Viac spolupracovníci ako pár

Ak ste boli doteraz zamilovaní, odteraz to bude inak. S partnerom sa budete cítiť ako dvaja cestujúci na jednej lodi. Zrejme už nikdy nezažijete to šteklenie v bruchu signalizujúce príchod domov, kedy sa začne romantická láska v praxi. Odteraz máte spoločné povinnosti, zodpovednosť a najmä mimoriadne silnú potrebu starať sa o váš stredobod záujmu – vaše dieťa.

pixabay.com

Niekedy sa budete nenávidieť

Vyčerpanosť a váha rodičovstva môže spôsobiť krízu. Môžete mať pocit, že všetko čo urobíte vy alebo váš partner, je jednoducho nesprávne. Nenávidíte seba alebo jeho, leziete si na nervy a sú chvíle, kedy by ste za všetkým najradšej zabuchli dvere. Áno, aj za dieťaťom. Nech ho postráži ten druhý, keď vy ste taká zlá matka! Netrápte sa preto, toto sú fázy, ktorými si musí prejsť každý zdravý rodič plne sa sústreďujúci na svoju úlohu. A verte, že s rovnakými pocitmi môže bojovať aj vás partner.

pixabay.com

Za týmto všetkým však stojí niekoľko vecí, pre ktoré sa oplatí obetovať čas, námahu, život, svoj vzhľad, ale aj kopu iných drobností, ktoré vaše bytie doposiaľ iba spríjemňovali. Každý rodič svoje dieťa jednoducho miluje, nech už sú prejavy akékoľvek. Súhlasíte? Dajte nám vedieť v komentároch.

Pozri aj: O tomto by mali okamžite vedieť všetky ženy! Tieto 4 veci sú pre vašu vagínu veľmi škodlivé

zdroj: babskeveci.sk (M), redbookmag.com

Najnovšie články