Na Slovensko mieri poriadna zima: Sneženie nás čaká už o niekoľko dní a príde aj do nižších polôh

Kristína Hagarová

Foto: unsplash

Čakajú nás posledné novembrové dni a zdá sa, že sa konečne dočkáme poriadnej zimy. Okrem toho sa na mnohých miestach konečne dočkáme aj sneženia.

Ako uvádza portál Imeteo, pred niekoľkými dňami sa hovorilo o tom, že sneženie príde práve na Katarínu. Tento týždeň prechádza Európa do zimného počasia a sneženie sa objaví aj na Slovensku. Už od dnešného dňa sa začína ochladzovať, no skutočná zima príde až v závere týždňa. V strednej Európe by malo začať snežiť hneď po Kataríne a na Slovensku sa môžeme tešiť na prvé snehové vločky už počas víkendu.

Tento týždeň príde zima

Pondelok bude oblačný až zamračený, ale od utorka príde k zmene a počasie bude jasné až polooblačné. Denné teploty sa budú počas týždňa pohybovať od +2 do +9 °C. V noci bude takmer na celom území mrznúť a teploty budú klesať na 0 až -7 °C. Od piatka bude počasie ovplyvňovať nízky tlak vzduchu, ktorý prinesie vlhkosť a vpád ďalšieho studeného vzduchu. Sneženie od nadmorskej výšky cca 300 metrov sa očakáva v Čechách, v Poľsku, v Nemecku, či v západnom Rakúsku.

Sneženie príde už počas víkendu

Počas týždňa sa na Slovensku očakáva sneženie len vo vysokých polohách, zhruba na úrovni 1200 až 1900 m n.m. V závere týždňa však môžeme očakávať poriadne ochladenie spojené so snežením. Už v nedeľu môže napríklad v Žilinskom kraji snežiť aj v nižších polohách. Podľa predpovedí je vysoká pravdepodobnosť, že práve prelom novembra a decembra môžeme čakať aj celodenné mrazy.

Viac správ o počasí nájdete na imeteo.sk
0
Komentovať