Boľavé prsia, tmavšie bradavky a slabé krvácanie. 10 skorých znakov, vďaka ktorým odhalíte, že ste tehotná

Monizz

Byť tehotná žiaľ v súčasnosti nie je pre každú ženu výhrou. Niektoré by tento životný krok najradšej odsunuli na neskôr, no občas sa stane, že nebesia sa s nami radi zahrajú. V konečnom dôsledku si však treba uvedomiť, že mať dieťa je pre väčšinu žien tým najväčším životným víťazstvom. Koniec koncov – pre to sme sa narodili.

pixabay.com

Ak máte podozrenie, že vaše telo nefunguje presne tak ako doposiaľ, skúste sa pozrieť, či sa vo vás nerodí niečo malé-veľké. Toto je 10 najskorších príznakov, ktoré môžu napovedať o potenciálnom možnom tehotenstve! Tešte sa dámy, prírastok môže byť na ceste!

Boľavé prsia

Menštruácia neprišla, no prsia bolia akoby mala začať každú chvíľu. Omyl. Tento príznak patrí k najčastejším „zmýleniam“, ktorým si ženy rady nahovárajú, že tehotné byť nemôžu. Veď ich už predsa tlačia prsia. Hormóny s našim telom robia divy a tak, ako môžu byť boľavé prsia príznakom prichádzajúcej menštruácie, môžu byť aj veľmi častým a raným príznakom začínajúceho tehotenstva. Citlivosť a bolestivosť pŕs teda rozhodne netreba pripisovať len krvácaniu.

pixabay.com

Tmavšie bradavky

Stmavli vám bradavky? Obvykle sa tento príznak objaví až neskôr v pokročilejšom štádiu tehotenstva, no nemálo žien ho badá už v úplnom počiatku. Stmavnutie pigmentov na koži súvisí takisto so zmenou hladín hormónov a začať môže u niektorých  žien veľmi skoro. S postupom tehotenstva sa farba bradaviek ešte zvýrazňuje, tmavne a rozširuje sa stále viac a viac do priestoru. Je to normálny jav. Ak ste niečo také zaznamenali, môžete sa začať potichučky tešiť.

Potravinové averzie

Nechutenstvo alebo naopak nezvyčajné chute sa u mnohých tehotných žien objavujú veľmi skoro. V prvých týždňoch tehotenstva, kedy ešte o gravidite ženy nemusia mať ani potuchy, sa môže stať, že prestane chutiť káva, mäso, vajíčka. Nejde vyslovene o nezvyčajné chute, ale skôr o určité nezvyčajné rozbitie zaužívaného rytmu. Ak ste ešte nikdy nepocítili nechutenstvo na kávu a teraz ho máte už niekoľký deň, príčinou môže byť práve tehotenstvo.

pixabay.com

Jemné krvácanie

Pár bodiek, či jemne ružovkastý alebo hnedastý výtok? Vajíčko sa môže uhniezďovať a to sa nazýva tzv. implantačným krvácaním. Je veľmi jemné a prebieha ako bežné špinenie. Niektoré ženy ho nemajú vôbec alebo ho jednoducho prehliadnu. Spravidla ide o veľmi malé množstvo krvi, ktoré je doslova zanedbateľné. Ak ho ale zbadáte ešte predtým, ako ste mali dostať menštruáciu, môže to signalizovať, že čoskoro sa s vašim telom začnú diať oveľa väčšie nezvyčajnosti.

Kŕče

Kŕče v podbrušku sú takisto ako boľavé a citlivé prsia veľmi neklamným a častým príznakom začínajúceho tehotenstva. Ak sa teda radujete alebo naopak smútite, že krvácanie je čochvíľa tu, vedzte, že vaše emócie môžu byť mylné. Takisto môžu byť príznakom uhniezďujúceho sa vajíčka a preto môžu ísť ruka v ruke s implantačným krvácaním.

pixabay.com

Únava

Zaspávate už o siedmej večer pri sledované hlavného spravodajstva? Organizmus bojuje a zoznamuje sa s novovzniknutou situáciou. Vo vašom tele sa začína rozvíjať nový život a vaše telo čakajú obrovské zmeny. Ak sa navyše cítite akoby na vás niečo liezlo, môže to byť pokojne boj, ktorý sa vo vašich útrobách zvádza. Dieťa si vydobíja svoje mieste a vaše telo sa zasa bráni jeho opovážlivosti. Tento zápas môže ešte nejaký ten čas trvať. Pre vás však môže byť neklamným znakom toho, že budete mať bábätko.

 Časté nutkanie na záchod

Hormóny zapríčiňujú, že máte neustály pocit na močenie. Aj keď je plod ešte len na bunkovej báze, vo vašom tele to môžete pociťovať presne takto. Nie, nemáte chytené močové cesty a krvácanie vám nemešká z tohto dôvodu. Môžete byť tehotná a upovedomí vás o tom aj váš mechúr, resp. potreba neustále chodiť cikať, hoci na toalete nič neurobíte. Pamätajte, že rozdiel medzi zápalom a tehotenstvom je ten, že zápal štípe. Tehotenstvo len nutká na cikanie.

pixabay.com

Výkyvy nálad

Ďalší z radov príznakov, ktoré si ženy často mýlia s prichádzajúcou menštruáciou. A tá nechodí a nechodí. Ak sa vám nálady menia v priebehu dňa často alebo zriedka, no nie je to u vás obvyklá záležitosť, na vine môžu byť hormóny. Konkrétne tie tehotenské a potrápiť vás môžu ešte poriadne dlho. A nejde len o negatívne nálady. Pokojne sa môžete aj neustále smiať a smiešne môže byť aj to, pri čom by bolo skutočne lepšie sa zdržať.

Chýbajúca menštruácia

Neprišla? Na tehotenskom teste ešte nemusíte nič objaviť. Spravidla platí, že objektívny výsledok začínajúceho tehotenstva neuvidíte skôr, ako desať dní po plánovanom príchode menštruácie. Za meškajúcim krvácaním totiž môže byť aj stres, choroba, lieky, či iné faktory.

pixabay.com

Nevoľnosť

Je vám ráno ťažko od žalúdka? Alebo z postele utekáte rovno na záchod? Neklamný znak, že ak nemáte virózu, môžete byť tehotná a to už celkom dlho. Nevoľnosti v tehotenstve nastupujú v prvom trimestri, no nie týždeň od oplodnenia. Najskôr ich môžete pocítiť približne v období, kedy vám začína meškať menštruácia, prípadne ešte neskôr.

Pozri aj: Do kráľovskej rodiny sa narodí ďalšie nové bábätko! A nemáme na mysli to, ktoré čaká Kate a William

zdroj: babskeveci.sk (M), redbookmag.com

Najnovšie články