Jedinečné divadlo prírody, ktoré môžete zažiť na vlastnej koži aj vy. Toto video je hitom internetu a my chápeme, prečo

Lucia Mužlová

Foto: instagram

Chcete zažiť skutočne originálnu jazdu svojho života s neskutočnými výhľadmi? Potom dávame do pozornosti lanovku Gelmer v Berne, vo Švajčiarsku, ktorá láka turistov z celého sveta. Človeku sa naozaj naskytne neobyčajný pohľad a je to jedna z najzaujímavejších dráh v Európe.

Článok pokračuje pod videom ↓

Pôvodne bola táto železnica postavená na prepravu ťažkých materiálov, ktoré boli dovážané na priehradu Gelmer. Dnes sa už využíva ako atrakcia pre turistov. Pre verejnosť bola sprístupnená až v roku 2001, aj keď na pracovné účely sa využívala od roku 1926. Dráha funguje od začiatku júna do polovice októbra a jazda trvá 10 minút. Má niečo cez kilometer a previezť sa môže 24 pasažierov. Vedie až k priehrade, kde vás takisto čakajú neskutočné prírodné úkazy.

Ak neveríte, že to môže byť zážitok na celý život, pozrite si nasledujúce video. Na takéto divadlo prírody lístky nikde nekúpite, lanovkou sa však môže odviezť každý.

Incredible Railway Ride In Switzerland

The Gelmer Funicular in Switzerland travels at an incline of 106% making it the second steepest funicular railway in Europe 😱🇨🇭

Gepostet von UNILAD Adventure am Freitag, 27. Juli 2018

educateinspirechange.org