Utrápený a bezmocný ležal medzi odpadkami. Tento opustený psík mal na sebe neuveriteľných 6 kilogramov špiny

Gabriela Kinčoková

Vo veľa prípadoch ľudia ubližujú tým, ktorí sa nevedia brániť. Zvieratá trpia pre ľudí niekedy viac ako by bolo únosné. V niektorých prípadoch je pre psov či mačky lepším útočiskom útulok ako domov u ľudí. Útulky sú však preplnené domácimi miláčikmi, ktorých majitelia už nechceli. To, čo ľudia dokázali spraviť tomuto psíkovi vás absolútne šokuje. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Gepostet von Cocker Spaniel Rescue of Austin/San Antonio am Dienstag, 25. September 2018

Policajti v štáte Texas nevedeli identifikovať to, čo našli len tak pohodené na ulici. Policajná posádka bola informovaná a následne vyslaná na miesto, ktoré už bolo nahlásené niekoľkými volajúcimi a okoloidúcimi ľuďmi.

Keď dorazili na miesto, v strede cesty bolo obrovské, ťažké zviera, ktoré nevedeli spočiatku identifikovať. Napokon zistili, že je to psík a dostal meno Hamish. Ihneď ho previezli do San Antonio Animal Care centra, kde sa o neho postarali pracovníci. V septembri útulok zverejnil príbeh malého Hamisha, na ktorý zareagovali z miestnej záchrannej skupiny Cocker Spaniel Rescue.

Introducing.. Hamish!

TADAAAAAH. We showed you the horrendous "Before" photos last night.. This is Hamish after 6lbs of mats were cut from his body. No doubt about it, his previous humans failed him. He still needs a bit of a touch up, but you can tell how much better he already feels! He is now a CSRA kid and will be getting the medical care he needs to get him ready to find his new forever home. Welcome to the family, Hamish!

Gepostet von Cocker Spaniel Rescue of Austin/San Antonio am Mittwoch, 26. September 2018

Keď psíka našli, bol zničený a mal na sebe o niekoľko kíl navyše. Keď ho vážili, mal skoro 9 kilogramov, no keď odstránili všetku špinu a nadbytočnú srsť, jeho váha klesla na 6 kilogramov. Hamish podstúpil stomatologickú operáciu počas, ktorej prišiel o niekoľko zubov.

Foto: facebook

Dospelý pes by mal mať 42 zubov, no Hamish má len úbohých 11 zúbkov. Jeho majitelia značne pochybili a preto teraz Hamish potrebuje nový domov. Potrebuje ešte niekoľko zákrokov, no cíti sa oveľa lepšie. Rozkošný psík potreboval nabrať niekoľko kilogramov, no keďže prišiel o niekoľko zubov musel prijímať len mäkkú stravu. Nakoniec sa mu podarilo aj to.

Foto: facebook

Hamish sa momentálne nachádza v adoptívnej rodine, kde je o neho veľmi dobre postarané. Pribral niekoľko kilogramov a je naozaj šťastný.

Pozri aj: Keď nerodila, musela bojovať o život v psích zápasoch. Príbeh fenky dokazuje, prečo by ste nemali kupovať psa bez papierov

Gabriela, boredpanda.com