Dovolenková sezóna sa len začala a už ju ohrozuje pandémia: Chorvátsko hlási prudký nárast nových prípadov

Kristína Hagarová

Foto: Ing.Mgr.Jozef Kotulič / CC BY-SA

Letná dovolenková sezóna sa ešte len začala a zdalo sa, že po dvoch rokoch bez cestovania, respektíve cestovania s obmedzeniami sa všetko vracia do starých koľají.

Jedna z najobľúbenejších destinácií Slovákov, Chorvátsko je momentálne bez výrazných obmedzení. Turisti sem môžu bez obmedzení cestovať už od 1. mája 2022. Ako však uviedol chorvátsky portál Dnevnik, zdá sa, že covidová doba sa ani zďaleka neskončila. Práve teraz, na prelome júna a júla, hlásia množstvo nových prípadov, najviac za posledné mesiace.

Vyčíňajú hlavne subvarianty omikronu

V krajine je momentálne 4 647 prípadov koronavírusu, za ktoré môžu hlavne subvarianty omikronu. S covidom leži momentálne v nemocniciach 243 pacientov. V stredu, 29. júna pribudlo až 1 197 nových prípadov. Na porovnanie minulý rok v tejto dobe mali Chorváti len 68 prípadov.

Najviac infikovaných má oblasť hlavného mesta Záhreb, kde je nakazených až 1 273 ľudí, hneď za ňou je to oblasť Splitsko-dalmátska župa, ktorá patrí medzi populárne dovolenkové oblasti a hlási až 1 105 infikovaných.

0
Komentovať