Tehotná frutariánka sa napriek kritike nevzdáva. K rovnakej strave chce viesť aj svoje dieťa

Kristína Hagarová

Foto pxhere

O frutariánoch ste už určite počuli veľmi veľa. Konzumujú len ovocie a dokonca tvrdia, že je to pre ich telo maximálne zdravé, aj keď odborníci a lekári na to majú iný názor. Metro informovalo o tehotnej frutariánke, ktorá dúfa, že ju dieťa bude nasledovať.

Článok pokračuje pod videom ↓

23-ročná Anne Jensen zažila pri vegetariánskej strave slabosť svalov a vypadávanie vlasov. Práve preto sa vzdala mlieka, vajec a aj vareného jedla a stala sa frutariánkou. Keď mala 19 rokov, Anne z Dánska žila vo Francúzsku a jedla jedlo bohaté na mlieko. Okrem svalových kŕčov však trpela aj letargiou a nedokázala sa s tým vyrovnať.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený PathToParadise (@path.toparadise),

Verí, že frutariánom bude aj jej dieťa

Rozhodla sa teda, že prejde na frutariánstvo. Teraz je v 25-tom týždni tehotenstva a chce, aby jej dieťa jedlo rovnako ako ona, teda diéta z melónov, banánov, špenátu, šalátu a paradajok. Teraz v tehotenstve konzumuje aj varenú stravu, pretože jej pomáha pri nevoľnosti, no po pôrode sa chce naspäť vrátiť k surovému ovociu a zelenine.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený PathToParadise (@path.toparadise),

Dojčiť však plánuje

„Rada by som vychovávala svoje dieťa ako frutariána, ale nemôžem tak urobiť, keď to nebudem dodržiavať sama. Plánujem dojčiť, dokedy to bude dieťa chcieť. Viem, že to je hlavný zdroj obživy pre dieťa. Ale proste počkám a uvidím, čo bude pre neho najlepšie,“ povedala pre portál Metro. „Veľa mojich priateľov je tiež frutariánov a súhlasí s tým, že je to tá najlepšia voľba. Aj ďalší blízki ma podporujú,“ dodala.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený PathToParadise (@path.toparadise),

Negativita od ľudí na internete

Negativitu pociťuje hlavne od ľudí na internete, ktorí jej stravovaniu nerozumejú. „Ľudia online, ktorí nerozumejú surovej vegánskej strave, boli veľmi kritickí. Hovorili mi, že by som mala piť kravské mlieko, keď som tehotná, aby moje dieťa dostávalo všetko, čo potrebujú. Ja si však myslím, že ľudia môžu dostať z rastlín všetky potrebné živiny,“ tvrdí. Anna žije všade na svete, no v tejto chvíli sa nachádza v rodnom Dánsku, v meste Aarhus. Stále sa stravuje vegánsky, no občas si dá aj varené jedlo.

Vráti sa naspäť k svojmu štýlu

Keď sa jej dieťa narodí, plánuje sa na 100 % vrátiť do svojho štýlu frutariánky a bude jesť len surové a vegánske jedlo. Anne sa stala vegetariánkou, keď mala 12 rokov. Spôsobilo to, keď videla svojich kamarátov, ako sa zle správajú k zvieratám. Keď pracovala vo Francúzsku ako opatrovateľka, všimla si, že má rôzne zdravotné problémy. „Žila som tam s rodinou a jedla som to, čo jedli oni. Bolo to veľmi odlišné od mojej domácej stravy, veľa syra, smotany, spracovaného jedla. Moje telo si s tým nejako nedokázalo poradiť. Začala som mať najrôznejšie zdravotné problémy. Triasli sa mi svaly, vypadávali mi vlasy a cítila som sa unavená a pomalá.“

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený PathToParadise (@path.toparadise),

Anne je taktiež nadšená z toho, že je viac eko, pretože nezanecháva takmer žiadny odpad. Ovocie totižto nenakupuje v plastových obaloch. Čo si o frutariánstve myslíte vy?