POZOR! Do našej oblasti mieria víchrice. Vieme, aké počasie čaká Slovensko

Hyriaková Kristína

Foto: archív TASR/ AP Alvaro Barrientos

Na Slovensko mieri nepriaznivé počasie, ktoré mnohých ľudí nepoteší. Budeme pod vplyvom tlakovej níže, čo znamená upršané, teplé a veľmi veterné počasie. Okrem vysokých teplôt hrozí silný vietor a výrazné búrky.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako informuje portál Imeteo, zima pomaly ustupuje, hoci s príchodom meteorologickej jari prišlo aj ochladenie, ktoré prinieslo snehové zrážky do mnohých oblastí. Prichádza však poriadna zmena počasia.

Prudké oteplenie a zrážky

„V nadchádzajúcich hodinách totiž zasiahnu našu oblasť dve víchrice, ktoré potrápia aj Slovensko a prinesú mimoriadne nestabilné počasie. Teploty budú lietať prudko nahor a potom zasa prudko nadol. Takéto teplotné výkyvy prinesú aj búrky a Slovensko taktiež čaká mimoriadne silný vietor,“ informuje portál.

Foto: archív TASR/AP

Výrazné tlakové níže

Po tlakových výšach prichádzajú do Európy tlakové níže, ktoré budú hlboké a postupovať budú priamo cez strednú Európu. Tlaková níž dostala názov Cornelis a rozdeľuje oblasti na zimnú a jarnú časť. „Cez Nemecko a Poľsko postupuje výrazné teplotné rozhranie, ktoré oddeľuje jar od zimy. Na severe Poľska, či Nemecka aj v nižších polohách sneží, pričom sneženie už spôsobuje problémy. V severných oblastiach tak panuje zima a juh zažíva presný opak.“

Slovensko zasiahne víchrica

Najnovšie články