Dojčila 6-ročného syna a materským mliekom kŕmila aj psov. Výchovu matky 3 detí kritizujú všetky ženy

Kristína Hagarová

Foto: Facebook (The Unconventional Parent)

Otázka ohľadom dojčenia sa rieši už naozaj veľmi dlho. Vo všeobecnosti asi neexistuje presný vymedzený čas, ako dlho by mala žena dojčiť, no napriek tomu určité odporúčania sú.

Matka Adele Allen je však pod paľbou veľkej kritiky za to, ako svoje deti vychováva. Ako uvádza portál The Sun, neprestala dojčiť už 10 rokov od prvého dieťaťa. Kontroverzná matka prehovorila o svojom neobvyklom rozhodnutí rozšíriť dojčenie v jednom z rodičovských podcastov a tvrdí, že ľudia, ktorí ju kritizujú, pravdepodobne nikdy nedojčili.

Dojčí už desať rokov

Adele má spolu s manželom Mattom tri deti, Ulysses (9), Ostara (4) a Kai (18 mesiacov) a žijú v Brightone na východe Sussexu. Riadia sa spôsobom výchovy, ktorá je „bez pravidiel.“ Svojho najstaršieho syna pritom kŕmila do šiestich rokov. O dojčení hovorila ako o niečom, čo bolo zo začiatku veľmi bolestivé a trvalo týždeň, kým si na to skutočne zvykla. Potom sa však rozhodla, že nebude používať žiadne príkrmy a bude len dojčiť. „Teraz to už trvá takmer desať rokov a ja stále dojčím,“ povedala.

Prsia sú prostriedok na kŕmenie

V roku 2016 ju ľudia kritizovali za to, že svojho päťročného syna neustále kŕmi. Napriek tomu sa našlo aj veľa takých ľudí, ktorí Adele hovorili, že si má robiť to, ako to sama cíti. „Prsia neboli navrhnuté ako objekt sexuálnych potrieb. Sú určené ako prostriedok na kŕmenie detí… Aj keď nás ľudia kritizujú, robte to, nehanbite sa,“ povedala. Jej 36-ročný manžel sa taktiež dostal pod vlnu kritiky, keď povedal, že nebude pracovať, pretože to nie je dobré pre jeho psychiku. Spoliehajú sa na štát, že im pomôže.

Využívajú systém?

Rok bývali v núdzovom ubytovaní a štátna pomoc sú do značnej miery všetky peniaze, ktoré majú. „Väčšinou ide o dávku, ale žiadame len málo. Len príspevok na bývanie a pre deti. Myslím, že je to asi 190 libier týždenne,“ povedal Max. 190 libier je asi 213 eur. Napriek tomu, že ich mnohí ľudia kritizujú aj kvôli tomu, že využívajú systém, oni si myslia, že na to majú právu a že spoločnosti nijako neubližujú. „Nemám v úmysle stráviť 45 až 50 hodín týždenne v práci. Nemám na to psychiku,“ povedal.

Nechávajú deti, nech si robia, čo chcú

Adele a Matt nechávajú ich deti, nech si robia, čo len chcú. Teda, chodia spať, kedy sa im chce a taktiež môžu aj vstávať, kedy sa im chce. Umývajú si zuby vtedy, keď samy chcú a taktiež aj chodia do školy len vtedy, kedy si ony sami povedia. Napriek tomu, že majú málo rokov, zaobchádzajú s nimi ako s dospelými. Nediktuje im, kedy majú čo robiť a ani to, kedy majú jesť. Taktiež ich nedala zaočkovať, pretože verí v to, že telo má vlastný imunitný systém.

Rodila doma a materským mliekom kŕmila psov

„Svoje deti by som zobrala do nemocnice len v prípade núdze, keby som cítila, že to nedokážem sama zvládnuť. Je veľmi nepravdepodobné, že by som svoje deti zobrala do nemocnice len kvôli príznakom chrípky,“ povedala. Celá rodina sa pritom snaží žiť čo najviac prirodzene. Svoj vlastný názor má aj na koronavírus a tvrdila, že opatrenia nie sú dobré a že z toho urobili zbytočnú paniku. Adele svoje tri dni porodila doma len v prítomnosti manžela a v minulosti bola známa aj tým, že svojím materským mliekom kŕmila aj psov.

0
Komentovať