Keď mal 5 rokov, bol označený za najsilnejšieho chlapca na svete. Teraz má 17 rokov a neuveríte, ako vyzerá

Kristína Hagarová

Foto: Instagram (giulianostr0e)

Chlapec, ktorého v piatich rokoch označovali za najsilnejšieho na svete má teraz 17 rokov. Od jeho rekordu prešlo už 13 rokov a mnohých ľudí poteší, že so športom neprestal.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako uvádza portál News, Giuliano Stroe z Rumunska sa stal globálnou senzáciou po tom, ako bol zapísaný do Guinnessovej knihy rekordov, keď mal len 5 rokov. Teraz má 17 rokov a na fotografii, ktorá sa objavila na sociálnych sieťach, drží svoju fotku z roku 2009, kedy dosiahol svoj prvý rekord. Najprv sa zapísal do knihy rekordov za najrýchlejšiu chôdzu na rukách na 33 metrov, o rok neskôr zase dosiahol rekord v počte 90-stupňových klikov.

Športu sa venuje aj naďalej

Spolu so svojím bratom Claudiom prevádzali neuveriteľné akrobatické kúsky a dvíhali činky, čo sa naučili od svojho otca. Obaja si tak v ranom veku vybudovali prsné svaly. Mnohí lekári sa domnievajú, že režim silového tréningu môže mať pozitívny účinok, kým sa deti dostanú do puberty. Niektorí však upozorňujú na škodlivosť a riziko zranenia. Voči tomu sa však ohradil aj otec Iulian, ktorý povedal, že jeho chlapci sú zdraví a rastú tak ako majú.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Giuliano Stroe (@giulianostr0e)

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílel uživatel @giulianostroeofficia

Rodina chce teraz založiť súkromný boxerský klub, aby mohli Guiliano a Claudio súťažiť a zúčastniť sa európskeho šampionátu. Ich videá na sociálnych sieťach dokazujú, že sú veľmi zruční. A aké posolstvo má pre ľudí Giuliano? „Ak chcete byť šampiónom, musíte sa správať ako šampión.“