POZOR na tieto nebezpečné kozmetické výrobky! Odborníci varujú, možno ich máte doma aj vy

TASR

Foto: pxfuel

Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR upozorňuje na nebezpečné kozmetické výrobky, ktoré do systému Safety Gate RAPEX (systém EÚ na rýchlu výmenu informácií o nebezpečných nepotravinových výrobkoch) nahlásili kontrolné orgány v Taliansku a Nemecku.

Produkty sa môžu nachádzať aj na slovenskom trhu. TASR o tom v utorok informoval Marek Eliáš z odboru komunikácie ÚVZ SR. Ide o výrobok na zosvetlenie pokožky s názvom Caro White značky Dream Cosmetics. Krajina pôvodu je Pobrežie Slonoviny. Výrobok má v zozname zložiek uvedenú zakázanú látku hydrochinón. Výrobok môže spôsobiť podráždenie kože a dermatitídu.

Možno ho máte doma aj vy

Nebezpečným je aj výrobok na pleť vo forme ampúl s názvom Liftactiv Specialist Peptide-C Anti-Aging-Ampullen značky Vichy pôvodom z Francúzska. Výrobok je balený v sterilných sklenených ampulkách, pričom bolo zistené, že postupom času a v závislosti od podmienok skladovania a prepravy sa tlak vyvíjaný výrobkom môže zvýšiť a sklo sa môže oslabiť.

Sklenená ampulka môže pri otváraní prasknúť a spôsobiť poranenie používateľa. Z tohto dôvodu nie je možné zaručiť bezpečné otváranie ampuliek. Spoločnosť L’Oréal, ktorá vyrába a predáva výrobky pod značkou Vichy, po posúdení bezpečnosti prijala dobrovoľné opatrenia na zastavenie predaja, stiahnutie výrobkov z trhu a spätné prevzatie výrobkov od koncových používateľov.

0
Komentovať