Toto sú tie najpriaznivejšie rastlinky do domácnosti: Do rodiny vám prinesú šťastie a prosperitu

Monizz

O tom, že existujú rastliny vysielajúce pozitívnu, ale aj negatívnu energiu, vieme už celé roky. No nikdy presne nevieme, ktoré to sú, a tak si neraz zaobstaráme aj také, ktoré by pokojne mohli byť niekde inde, kde by narobili menej škody. Hovorí sa, že pestovanie tých správnych izbových rastlín prináša do rodiny prosperitu a šťastie. Nachádza sa niektorá z nich aj u vás?

Článok pokračuje pod videom ↓
takprosto.cc

Pri kúpe izbových rastlín by mali byť ľudia o niečo opatrnejší a vyberať by si mali s citom a presnosťou. Aby vaši zelení priatelia nenarobili viac škody ako úžitku, zistite si o nich viac. Napríklad práve tieto zelené ozdoby vám do domu neprinesú nič viac, než samé príjemné a pekné emócie.

Pozitívne vplyvy

Rastliny pozitívne ovplyvňujúce psycho-emocionálny stav ľudí nie sú výmyslom šarlatánov. Treba si uvedomiť, že rastliny sú živé, a tak aj ich vplyv na človeka nie je zanedbateľný. Mnohé nám dokážu rozjasniť deň už len tým, že sú. Iné nám ho dokážu pokaziť a ani nevieme ako. Stačí, že ich máme v spálni a ráno sa budíme chronicky unavení. Ktoré rastliny si do domu zaobstarať, aby sme sa cítili fajn a boli šťastní?

Bazalka

takprosto.cc

Populárna korenina je miláčikom väčšiny žien a nie náhodou. Možno ste netušili, že bazalka dáva korenistú chuť nielen jedlám, ale aj životu. Našu náladu pozitívne ovplyvňuje linalool, prirodzene sa vyskytujúci terpenový alkohol obsiahnutý aj v množstve iných kvetov a rastlín. Bazalka v kvetináči na parapete okna nikdy nie je na škodu.

Pelargónie

takprosto.cc

Tieto veselé a krásne kvitnúce kvety sa najčastejšie pestujú na balkónoch, no mnoho žien nimi nepohrdne ani v domácnosti. A dobré robí, pretože pelargónie akumulujú pozitívnu energiu, podporujú pokoj a eliminujú stres a psychické zaťaženie.

Brečtan

takprosto.cc

Brečtan úžasne čistí vzduch. Jeho slabučká vôňa má vplyv na nervový systém, preto sa odporúča dávať do spální, kde pozitívne ovplyvňuje zdravý a pokojný spánok a očisťuje myseľ od negatívnych myšlienok.

Nefrolepka

takprosto.cc

Nefrolepka má podobné účinky ako brečtan, filtruje vzduch, odstraňuje toxíny a najlepšie sa jej darí na parapete okien, kde má dostatok svetla. Okrem toho je krásna, takže vašu izbu jej zelená farba rozjasní a osvieži. Hovorí sa, že táto rastlina dokáže vyhnať z domu zlých duchov ešte lepšie ako mačka.

Levanduľa

takprosto.cc

Levanduľa má upokojujúce účinky, je krásna, takže polahodí aj očiam aj duši. Jediný problém je v tom, že málokedy vydrží v kvetináči. Ak chcete pokoj a dobrú náladu pestujte levanduľu. Ak sa jej vnútri nedarí, stačí, ak si budete výťažok z nej dávať do mištičky s vodou. Vzduch vám nielen osvieži, ale aj nabudí vašu myseľ na krajšie myšlienky.

Ruže

takprosto.cc

Ruže nielen krásne voňajú, ale darí sa im aj v interiéroch. Rozvoniavanie ruží dodáva domov pocit pohodlia a pokoja, ich silice obsahujú zložky pozitívne ovplyvňujúce emócie. Ľudia pestujúci ruže sa dokážu rýchlejšie a správnejšie rozhodovať najmä vo vypätých situáciách.

Lopatkovec

takprosto.cc

Lopatkovec čistí vzduch a vedeli to už v minulosti. Nazývali ho tiež „dámske šťastie“, pretože mal pozitívny vplyv na rodinný život, pomáhal odstraňovať pocity úzkosti a dodával energiu nielen na prácu, ale aj na rodinu. Rýchlo si ho zaobstarajte a dobre ho opatrujte.

Orchidea

takprosto.cc

Orchidea je presne tá rastlina, na ktorú by ste si mali dávať pozor. Pokiaľ ju máte v spálni, určite ju okamžite premiestnite do dennej miestnosti, pretože vo vašom spánku môže narobiť veľa zlého. V dennej miestnosti však dokáže lahodiť očiam. Existuje však skupina ľudí, ktorým orchidea vo všeobecnosti prekáža kdekoľvek. Je veľmi pravdepodobné, že neklamú. Orchideám niektorí ľudia naozaj nie sú sympatickí a spravidla ani orchidey nebývajú sympatické týmto ľuďom. Jednoducho povedané, nie každý znesie orchideu a nie každá orchidea znesie človeka.

Rozmarín

takprosto.cc

Voňavý rozmarín už v dávnej minulosti symbolizoval krásne spomienky a vnútorný pokoj. Hovorí sa, že lístky rozmarínu sú v neustálom kontakte so slnkom, a preto veľmi pozitívne ovplyvňujú duševnú rovnováhu, ale aj náladu.

Konvalinky

takprosto.cc

Konvalinky sú oddávna označované ako symbol šťastia. Vypestovať ich v kvetináči nie je jednoduché, no dá sa to. Ak sa budete o ne starať, odmenou vám bude šťastie po celý rok.

Pozri aj: Do kvetináča som napichala zápalky hlavičkami dole. Keď zistíte, prečo som to urobila, hneď to vyskúšate tiež!

zdroj: babskeveci.sk (Monika), takprosto.cc