Mladá mamička pobúrila a ukázala ľuďom to, čo dlhé roky všetci odsudzovali. Teraz proti nej stojí celý svet

Gabriela Kinčoková

Foto: instagram/yakydiroma

Dojčenie je dlhé roky veľmi kontroverznou témou a to nie len na Slovensku. Ženy zvyčajne svoje deti dojčia do prvé roku života. Niektoré bohužiaľ nemôžu zo zdravotných či iných dôvodov a preto musia deti kŕmiť umelou výživou. Mladá mamička šokovala a rozdelila svet na dva tábory.

Článok pokračuje pod videom ↓

Na sociálnych sieťach zverejnila fotku, ako dojčí svojho 4-ročného syna. Mnohí ľudia tento počin nazvali ako pedofília, niektorí sú toho názoru, že je to v poriadku.

Yakaly Di Roma je mladá mamička, ktorá žije vo Walese spolu so svojím synom a manželom. Pred časom zverejnila fotografiu, ako pri počítači dojčí svojho 4-ročného syna. „Dojčenie vytvorilo obrovské a neprelomiteľné puto medzi mnou a mojím synom,“ povedala Yakaly. „Hans je autista a preto je dojčenie jediná vec, ktorá ho dokáže ukľudniť, keď na neho prídu jeho stavy nepokoja, stresu a nepohody,“ dodala.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by YAKALY DI ROMA (@yakydiroma) on

Mladá mamička má dve deti. Staršieho Hansa, ktorý je autista a mladšieho syna. „Staršieho syna na verejnosti nedojčím, no pokiaľ je mladší syn hladný, nakŕmim ho kdekoľvek,“povedala Yakaly. „Nikdy som neplánovala dojčiť dlhšie ako rok či dva. Dúfam, že môjho mladšieho syna nebudem dojčiť tak dlho. Bola som nazvaná aj ako pedofilka a to len zato, že dojčím svojho 4-ročného syna. Niektorí ľudia dokonca povedali, že propagujem detskú pornografiu,“ dodala mamička. „Som veľmi rada, že sa však nájdu aj ľudia, ktorí berú dojčenie ako súčasť materstva a nemajú voči tomu predsudky,“ potešila sa Yakaly.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by YAKALY DI ROMA (@yakydiroma) on

Napriek tomu, že sa nájdu neprajníci a zlí ľudia, Yakaly neprestane svoje deti dojčiť, kým nebudú nato pripravené. Yakaly tvrdí, že Hans žije ako každý 4-ročný chlapec a dojčí ho len preto, aby sa cítil bezpečne. Kŕmi ho len dvakrát denne predtým ako ide do škôlky a večer keď ide spať. „Má to veľký prínos pre jeho duševné zdravie pretože viem, že vďaka tomu sa cíti bezpečne,“ dodala.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by YAKALY DI ROMA (@yakydiroma) on

Je to tá najprirodzenejšia vec a podľa Yakaly by mala byť dokonca oslavovaná. Je to síce veľmi ťažké a miestami aj veľmi bolestivé, Yakaly je však spokojná. „Som profesionálna fotografka a fotografujem každý moment, ktorý dokážem zachytiť. Dojčenie mojich dvoch chlapcov budú chvíle, ktoré budem vždy milovať,“ hovorí 31-ročná mamička. 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by YAKALY DI ROMA (@yakydiroma) on

Yakaly plánuje fotografovať čo najviac fotiek svojich chlapcov pri dojčení. Rovnako miluje fotografovať aj iné, bežné momenty, ktoré prežívajú. „Dokážem odfotografovať všetko a raz sa pozriem späť a budem spomínať na toto silné puto,“ dodala. Yakaly si myslí, že robí pre svojich chlapcov to najlepšie, čo môže matka urobiť. Hovorí, že to bude robiť tak dlho, ako bude potrebné. Navyše povzbudzuje všetky mamičky aby robili to isté, pokiaľ sa napríklad hanbia dojčiť na verejnosti. „Fotografujte a vytvorte si spomienky, ktoré vám zostanú celý život,“ povedala nakoniec Yakaly.

mirror.co.uk