Herec Dwayne Johnson ukázal svoje obrovské srdce. Takýto odkaz nechal malej bojovníčke s Downovým syndrómom

Gabriela Kinčoková

Foto: archív TASR (Richard Shotwell/Invision/AP)/instagram

Dnešné moderné rozprávky dokážu deťom vyčarovať úsmev na tvári aj počas najťažších dní. Dokonca to platí aj pri mnohých „dospelákoch“. Určite poznáte rozprávku Moana, ktorá si získala aj na Slovensku veľa fanúšikov. Je to príbeh o mladej odvážnej dievčine, ktorá sa ničoho nebojí. Rozprávka je veľmi vtipná a určite stojí za to. Držať v dobrej nálade sa jej podarilo aj malú Rosie, ktorá trpí Downovým syndrómom. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Malá bojovníčka Rosie, ktorá trpí Downovým syndrómom ležala dlhé týždne v nemocnici kvôli nepríjemnej pneumónii. Celé dni ležala slabá na posteli a počas toho pozerala stále dookola rozprávku Moana. Kto rozprávku pozná vie, že jedným z hercov, ktorý robil pre tento film dabing je známy  Dwayne ‚The Rock‘ Johnson. Otec Rosie teda požiadal Dwayna, či by nemohol Rosie poslať nejaký odkaz.

„Rosie zostala zavretá v jednej miestnosti aj niekoľko týždňov. Moana ju držala pri živote. Pozerala tú rozprávku aj niekoľkokrát denne. Bola taká silná a statočná,“ hovorí otec Jason. Ten zdieľal na sociálnej sieti aj fotku malej Rosie s dýchacím prístrojom, na ktorú následne zareagoval aj samotný herec.

„Pozrite sa na toto zlatíčko. Zostaň silná Rosie! Ujo Maui ťa miluje! Čo môžem povedať okrem toho, že si vítaná,“ napísal na sociálnu sieť The Rock. Dwayne opäť ukázal, že nie je len úžasný herec, ale aj skvelý človek. Ak niektorí neviete o čom hovoril, ide o pieseň, ktorú spieval ujo Maui vo filme Moana. Pieseň spieval na začiatku cesty k vykúpeniu, kde prvýkrát poznal Moanu. Samozrejme The Rock spomenul a vyjadril podporu všetkým rodinám, ktoré bojujú s týmto ochorením.

„Nebol som vôbec pripravený na výchovu dieťaťa s Downovým syndrómom. Bol to veľký šok keď sa narodila a veľmi sa hanbím, že som zo začiatok úplne nespolupracoval. Čas bol najlepší učiteľ. Počas tých rokov sme boli stále bombardovaní brožúrkami a knihami, ktoré mali byť akési „manuály“ na výchovu dieťaťa s Downovým syndrómom. Je veľmi nepríjemné počúvať, že všetky deti sa majú brať rovnako. Každé dieťa je predsa iné. Ako potom môžme hovoriť o ich budúcnosti?“, napísal na sociálnu sieť otec Jason. 

View this post on Instagram

Rosie

A post shared by Jason Kneen (@jasonkneen) on

„Veľmi rýchlo som si uvedomil jednu vec. Každé dieťa môže pomaly hovoriť, chodiť, mať problémy s učením. Avšak každé dieťa môže byť skvelé, nádherné a úžasné,“ dodal nakoniec Jason.

Celá táto milá rodinka si zaslúži obrovský obdiv a úctu. Nie je to  jednoduché, avšak ako Jason s rodinou dokázali, nie je to ani nemožné. Láska prekoná každú bolesť a strach.

 unilad.co.uk