Nosíte na ruke červenú šnúrku proti urieknutiu? Mali by ste vedieť, že amulety môžu mať aj iné farby. Ktorá je tá vaša?

Michaela

Obľubujete náramky? Či vám ruky zdobia kameninové talizmany, darčeky od milovaných osôb, roztopašné dievčenské či jednoduché jednofarebné náramky, nedá sa im uprieť ich nadčasovosť. Pre mnohých z nás však majú aj hlbší zmysel. Podľahli ste aj vy červenej nitke, resp. na pohľad jednoduchému červenému náramku? Možno by ste si mali vybrať farbu inú.

Článok pokračuje pod videom ↓

Spomínaná červená nitka v sebe nosí známe posolstvo – má slúžiť proti urieknutiu. Čo však iné farby? Takisto nezaostávajú.

pixabay.com

Zelená

Zelená je farba, ktorá stelesňuje silu prírody, posvätnú farbu. Hovorí sa, že náramok zelenej farby na zápästí môže vyčistiť ľudské duše, chrániť ich pred negatívmi vplyvmi a závisťou. Dodáva majiteľovi šťastie, prináša bohatstvo a tiež chráni pred chorobami. Nosenie zeleného náramku sa vypláca pri väčších životných zmenách – napríklad pri zmene práce. Nabije vás energiou a podporí vašu ako fyzickú, tak i psychickú stránku.

Smaragdová zelená

Všetky odtiene zelenej farby sú veľmi čisté a prirodzené. Ako sme už spomínali vyššie, čerpajú silu z prírody a nesú len dobrú energiu. Emeraldový odtieň takisto nie je výnimkou. Ak sa rozhodnete pre takúto farbu, môže vám pomôcť uchrániť vás pred podvodmi a zlodejmi a tiež vám pomôže s finančnou situáciou. Vytvorí okolo vás pokojnú atmosféru, ktorá napomôže pri riešení vážnych problémov. Ak máte pred sebou v blízkej dobe náročný rozhovor či úkon – vyberte si smaragdovú zelenú.

pixabay.com

Ružová

Magické vlastnosti ružového náramku objavila kráľovná Sheba, ktorá bola známa svojou múdrosťou a krásou. Ružová voľba je vhodná najmä pre ženy, pretože zvyšuje ženské energetické toky. Máte favorita?

Oranžová

Táto farba čerpá svoju energiu zo Slnka. Jej kúzlo je v tom, že stimuluje všetky zmysly a pomáha pri komunikácii. Voľbou oranžovej nespravíte nikdy krok vedľa. Určite vám prinesie veľa šťastia a ochráni vás aj pred chorobami.

pixabay.com

Žltá

Rovnako ako oranžová, je aj žltá farbou Slnka. Je to farba najčastejšie spájaná s kreativitou. Žltá vám pomôže pri hľadaní inšpirácie a pri nových cieľoch. Niet preto snáď lepšej cieľovej skupiny, ktorým vie pomôcť najviac, ako sú študenti, školáci, ľudia tvorivých profesií či ľudia venujúci sa psychológii.

Modrá 

Ak hľadáte šťastie – modrá voľba je len pre vás. Je vhodná pre podnikateľov, pretože prináša úspech a nezávislosť a tiež priťahuje šťastie. Majiteľ takéhoto amuletu ľahko príde na dôležité veci, sústredí sa na ne. Modrá dodáva harmóniu a pokoj, rozvíja však aj intuíciu.

pixabay.com

Svetlomodrá

Svetlá modrá je farbou oblohy. Symbolizuje slobodu a čistotu. Náramok tejto farby je ideálny pre tých, ktorí hľadajú odpoveď na dôležitú otázku týkajúcu sa života a potrebujú dobrú radu, aby sa mohli bez strachu posunúť vpred.

Biela 

Biela je symbolom čistoty či pokoja, preto sa najviac vyplatí nosiť ju na ruke tým,, ktorí začínajú nový život. Ak ste však zažili stratu, pomôže vám preniesť sa cez ňu. Biela šňúrka bude tiež skvelým amuletom pre študentov, pretože, a teraz pozor, dokáže obnoviť záujem o učenie sa.

pixabay.com

Čierna 

Väčšina ľudí si túto farbu spája s smútkom či negatívnymi pocitmi. Táto farba však má aj druhú stranu, tak ako aj minca má dve strany. Poskytne vám mier a dôveru. Ak si neviete dať rady s ovládaním emócií, pomôže vám.

Pozri aj: Na výrobu tých najkrajších dekorácii potrebovala len pár gombíkov, ktoré našla v skrini. Keď uvidíte výsledok, hneď sa pustíte do majstrovania!

zdroj:babskeveci.sk (Michaela)

Najnovšie články