Kráľovná Alžbeta II. urobila niečo, čo nikdy predtým. Palác toto jednoznačne nepodporuje

Lucia Mužlová

Foto: archív TASR

Niet pochýb o tom, že kráľovská rodina je populárna a ostro ju sleduje práve verejnosť. Mnoho ľudí dnes potešila práve kráľovná Alžbeta II., ktorá jednoznačne vyjadrila svoj nesúhlas. Palác nepodporuje týranie zvierat.

Článok pokračuje pod videom ↓
Foto: archív TASR

Buckinghamský palác v stredu oznámil, že nové odevy britskej kráľovnej Alžbety II. už nebudú obsahovať pravú kožušinu. To neznamená, že kráľovná sa zbaví všetkého oblečenia s pravou kožušinou, ktoré vo svojom šatníku už má. Zadovážené odevy s kožušinou bude naďalej nosiť, no ďalšie si už nezaobstará, uviedol ďalej palác, z ktorého vyhlásenia citovala agentúra AP.

Rozhodnutie kráľovnej potešilo aktivistov bojujúcich za práva zvierat, ktorí britskú panovníčku v minulosti občas kritizovali za to, že má v zbierke svojich značkových šiat aj kožušinové kúsky.

Podľa slov Claire Bassovej, riaditeľky britskej pobočky humanitárnej organizácie Humane Society International (HSI), sú aktivisti z oznámenia kráľovnej nadšení. Takéto rozhodnutie podľa nej vysiela verejnosti pozitívny odkaz, že kožušina nie je viac považovaná za módnu.

Foto: archív TASR

Kráľovná Alžbeta bola celý svoj život verná veľmi osobitému a znamenitému štýlu. Avšak, ak by ste sa nazdávali, že bude nudný, fádny a tvorený z tmavých kostýmov, ste na omyle. Jej obliekanie je totiž charakteristické jasnými a žiarivými jednofarebnými outfitmi, ktoré rozžiaria celé okolie. Má určitý status a oblečenie volí tak, aby bola viditeľná v dave, a to pri každej príležitosti či udalosti. Aj keby nenosila žiarivé farebné kostýmy, jednoznačne bude stredobodom pozornosti. Jej vyhlásenie potešilo mnohých ľudí.