Veľký prehľad: Takto budú otvorené obchody počas vianočných sviatkov. Nakúpite aj na Štedrý deň

Kristína Hagarová

Foto: pixabay

Mnohí ľudia už majú veľké vianočné nákupy za sebou, iných to ešte len čaká. Stále sa však nájdu aj takí, ktorí čakajú do poslednej chvíle. V takom prípade sa však nevyhnete davom a množstvu ľudí.

Článok pokračuje pod videom ↓

Portál TV Noviny priniesol kompletný prehľad otváracích hodín najpopulárnejších supermarketov na Slovensku. Ako už býva tradíciou, keď na poslednú chvíľu zistíte, že vám niečo chýba, kúpite to aj na Štedrý deň. Zo zákona musia mať 25. a 26. decembra, teda Prvý a Druhý sviatok vianočný, zatvorené. Na Štedrý deň majú výnimku a otvorené môžu mať do 12.00.

Ilustračná foto: archív TASR

Obchody sa tento rok dohodli

Podľa informácií sa obchody tento rok dohodli a Billa, Tesco, Lidl a Kaufland majú na Štedrý deň otvorené do 11.00. Otváracie hodiny preto prispôsobili nákupnému správaniu zákazníkov. Ako ďalej informujú, na Štedrý deň najčastejšie kupujú čerstvé potraviny, teda pečivo, ovocie, zeleninu, šunky, salámy a mäso.

FOTO TASR – František Iván

Na Silvestra zatvoria skôr

Čo sa týka Silvestra, tu sa obchody rozhodli zatvoriť skôr, avšak každý v inú hodinu. Billa a Lidl budú 31. decembra zatvárať svoje brány o 17.00, Kaufland bude zatvárať o 18.00 a najdlhšie bude otvorené Tesco a síce do 19.00. Výnimku v tomto prípade tvoria expresné predajne, ktoré budú v tento deň otvorené tak, ako počas celého roka.

Ako sme už napísali, Prvý a Druhý sviatok vianočný budú všetky obchody zatvorené. Od 27. decembra do 30. decembra budú otvorené klasicky, ako sme zvyknutí. Obchody budú zatvorené aj počas 1. januára, ktorý je taktiež sviatkom.