Môžu vás upozorniť na zdravotné problémy! Zistite, čo o vás hovoria vaše uši

Monizz

Uši sú prepojené s našim telom viac ako si dokážeme predstaviť. Ide o neurologické spojenie a s ich pomocou sa môžeme o svojom tele, ale aj o telách druhých dozvedieť veľa zaujímavého. Ak ste si mysleli, že dokážete ľuďom čítať emócie z očí, potom ste ešte netušili, čo všetko by ste dokázali, keby ste vedeli čítať z uší!

Článok pokračuje pod videom ↓
pixabay.com

Informácií o ľudských ušiach nikdy nie je dosť. Spoznajte lepšie sami seba a svoje zdravie, spoznajte emócie a správanie vášho okolia a buďte pripravení aj na možné zdravotné problémy v budúcnosti. Čo o vás hovoria vaše uši?

Uši ako spojenie s telom

Vedeli ste, že aj uši môžu slúžiť na identifikáciu? Nielen odtlačky prstov, ale aj uši máme každý iné. Táto pomerne známa informácia snáď nikoho až tak neprekvapí. Počas života sa žiadne ucho nezmení, iba sa viac naťahuje, ojedinele sťahuje. Aj preto sú uši niekedy ešte lepším identifikátorom ako odtlačky prstov.

adme.ru

Pozrite sa dobre na vaše ušné laloky. Ak viete ako, zistíte prítomnosť recesívnych alebo dominantných génov v danom človeku, prípadne v sebe. Štúdie dokázali, že laloky spojené s lebkou sú považované za recesívne a majú ich ľudia, ktorí sa v živote ľahšie podriadia a prispôsobia. Naopak, ľudia s ušnými lalokmi od lebky oddelenými sú dominantní a v živote si viac presadzujú svoju vôľu.

adme.ru

Diagonálny záhyb ušného laloku naznačuje možné riziko koronárnych ochorení srdca. Ak ste takéto niečo na svojom uchu zbadali, dávajte si pozor na životosprávu. Môže a nemusí sa vám to v živote vypomstiť.

Už neraz ste sa čudovali a obzerali v zrkadle s nevyslovenou otázkou, prečo sú vaše uši také bledé? Príčinou môže byť nedostatok vápnika a vitamínov.

adme.ru

Ak máte uši, naopak, červené, môže to naznačovať problém s obličkami.

adme.ru

Tmavočervené laloky alebo celé uši môžu signalizovať možné riziko ochorenia pamäte a majú ich tiež ľudia, ktorí trpia chronickými bolesťami hlavy a migrénami.  V tom najhoršom prípade však upozorňujú na možné riziko straty pamäte alebo problémov v mozgu.

adme.ru

Zapálená chrupavka je bolestivá vec a je pomerne špecifickým ale častým príznakom recidivujúcej teda opakovane sa vracajúcej polychondritídy.

Reflexológia, ľudovo známa aj ako akupunktúra, je pri problémoch s ušami mimoriadne účinná metóda. Okrem toho ale zmierňuje bolesť a odbúrava stres. Na ľudskom uchu sa nachádza viac ako 200 akupunktúrnych bodov, ktoré sú spojené s jednotlivými orgánmi v našom tele, ale aj so svalovo-kamenným aparátom. Masírovaním akupunktúrnych bodov na ušiach tak ľahko vyriešite nielen fyzické problémy, ale aj tie emocionálne a i duševné.

adme.ru

Dobrou pomôckou pri zisťovaní toho, ktorý bod je spojený s konkrétnymi orgánmi, je predstava dieťaťa v embryonálnej polohe, pričom jeho hlava by mala predstavovať ušný lalok. To znamená, že od laloku smerom nahor prechádzate a spájate body s príslušnými orgánmi a svalstvom. Dôveryhodnosť týchto informácií dokazuje aj fakt, že napríklad masírovanie ušných lalokov významne pomáha pri odstraňovaní alebo zmierňovaní bolestí hlavy.

adme.ru

Iné bolesti a lokálny diskomfort môžete vyriešiť masírovaním týchto bodov. Každé číslo prislúcha k inej časti tela.

1-chrbát a ramená

2-vnútorné orgány

3-stavce

4-nosové dutiny a hrdlo

5-tráviace orgány

6-hlava a srdce

Pozri aj: O tomto by mali vedieť všetky ženy! 10 dôvodov, prečo by ste mali zvážiť, či budete chodiť na manikúru do kozmetického salónu

zdroj: babskeveci.sk (M), adme.ru