Na ryžu položila kocku ľadu a misku dala do mikrovlnky. Tieto šikovné nápady s kockou ľadu využijete aj vy

Lucia Mužlová

takprosto.cc

Stavím sa, že po prečítaní tohto článku si pôjdete urobiť ľad a budete ho mať vždy v mrazničke. Obyčajná voda, ktorá sa po čase v chlade premení na ľad, je skutočným zázrakom. Každý vie, že ľad sa dáva na opuchy, no vedeli ste, na čo všetko sa dá ešte využiť?

Viete aj na čo všetko je vhodný aspirín? Keď sa dozviete, aké skvelé využitie má, budete ho používať každý deň.

Pomocou kocky ľadu môžete odstrániť prilepenú žuvačku. Stačí, ak budete žuvačku chladiť až kým nestuhne a potom ju jednoducho zoškrabete.

lad1
takprosto.cc

Ak si budete kašu, cestoviny, či ryžu ohrievať v mikrovlnnej rúre, dajte na vrch kocku ľadu. Predídete tak tomu, aby bolo jedlo vysušené.

lad2
takprosto.cc

Väčšina liekov má naozaj nepríjemnú chuť. Ak sa chystáte prehltnúť pilulku, ktorá nie je veľmi chutná, dajte si predtým do úst kocku ľadu. Jazyk a chuťové poháriky na ňom budú na chvíľu znecitlivené a tento trik vám pomôže prekonať zlú chuť tabletiek.

lad3
takprosto.cc

Odstraňovanie, a teda trhanie chĺpkov môže byť v niektorých oblastiach naozaj nepríjemné a na nevydržanie. Je to bolestivý proces, čo mi určite dáte za pravdu. Pre zmiernenie bolesti slúži kocka ľadu. Funguje ako lokálne anestetikum. Stačí, ak si pred trhaním obočia priložíte kocku ľadu na obočie. Bolesť nebudete takmer vôbec cítiť.

lad4
takprosto.cc

Ak sa niekde udriete, častokrát vám na pokožke vznikne modrina. Ak však zakročíte včas a na bolestivom mieste si na pár minút pridržíte kocku ľadu, modrina bude oveľa slabšia alebo sa dokonca vôbec neobjaví.

lad5
takprosto.cc

Vedeli ste, že môžete kocku ľadu využiť aj pri tom, keď sa vám do prstu zadrie trieska? Ako? Dozviete sa na druhej strane článku…

Najnovšie články