Zabudnite na Mariah Carey. Toto je nová najobľúbenejšia vianočná skladba, vyhrala na celom svete

Dana Kleinová

Foto: Pexels / Image by Freepik

K Vianociam neodmysliteľne patria aj vianočné skladby. A hoci stále vznikajú nové, na tie klasické, ktoré poznáme už desaťročia, žiadna nemá. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako informovalo Rádio Slovensko, speváčka Mariah Carey si však už nedrží prvenstvo s najobľúbenejšou vianočnou skladbou. Jej skladba „All I Want For Christmas Is You“ bola roky jednotkou vo všetkých rebríčkoch, no tento rok sa presunula na druhé miesto. Predbehla ju iná známa skladba, ktorá si však na svoj úspech musela počkať viac ako pol storočia.

Foto: Pixabay

Na prvenstvo čakala 65 rokov

„Na prvé miesto sa dostala skladba, ktorá má už 65 rokov,“ prezradila Miroslava Neira Cuellar Hospodárová. Je to skladba od Brendy Lee, s názvom Rockin‘ Around The Christmas Tree, ktorú pozná hádam každý a v rádiách ju počujeme každý rok. Prvenstvo však získala až teraz, hoci ju speváčka naspievala ako 13-ročná.

„Stala sa novým hitom mladých ľudí a podľa odborníkov jej v tom veľmi pomohol nielen nový videoklip, ktorý nedávno Brenda zverejnila, ale aj tá speváčkina aktivita na sociálnej sieti. Len niekoľko dní pred svojimi 79. narodeninami je najstaršou umelkyňou, ktorej sa takýto úspech podaril,“ vysvetlila ďalej Miroslava.

Veríme, že ste túto skladbu už určite počuli, avšak vo verzii 13-ročného dievčatka. Teraz si môžete vypočuť, ako ju spieva Brenda, ktorá má len rok pred osemdesiatkou, no elán jej nechýba.

Najnovšie články