Učiteľka vytvorila tabuľku a nechala študentov, aby ju vyplnili. Teraz jej tlieskajú nie len rodičia ale aj kolegovia

Gabriela Kinčoková

Foto: instagram (makingastatementinsped)

O duševnom a teda psychickom zdraví sa konečne hovorí čoraz viac. Okrem toho, že táto téma je témou číslo jedna na školách, čoraz viac ju rozoberajú aj mnohé známe tváre prostredníctvom sociálnych sietí. Rozprávaním sa o duševnom zdraví ľudí je možné predísť rôznym problémom. Učiteľka vysokej školy Erin Castillo sa na túto tému pripravila veľmi svojským spôsobom a teraz žne úspech po celom svete.

Článok pokračuje pod videom ↓

Erin Castillo je učiteľkou na vysokej škole Johna F. Kennedyho, ktorá sa zaoberá špeciálnou výučbou. Pre svojich  žiakov zhotovila tabuľu, na ktorú mali žiaci zapisovať to, ako sa cítia. Na tabuli sa nachádza 6 emócií a pocitov, pod ktoré následne žiaci nalepia svoje meno podľa toho, ako sa cítia. Nachádzajú sa tam emócie ako: som šťastný, som v poriadku, bojujem a pod. Študenti nalepia papieriky tak, že mená nie je vidieť. Jediný prístup k týmto informáciám má samotná učiteľka. Tá im neskôr dokáže s týmito problémami pomôcť alebo im minimálne poradiť. „Deti potrebujú počuť, že nie sú na problémy sami,“ povedala pre boredpanda Erin.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Mary Kate (@milestonesandmishaps) on

„Dnes som začala kontrolovať túto tabuľu. Milujem tieto deti, no puká mi srdce. Stredná škola je niekedy ťažká, no som šťastná, že mnoho z nich sa mi zdôverilo a môžem byť pre nich akýmsi bezpečím. Tiež sa mi veľmi páči, že študenti vedia, že v tých problémoch nie sú sami. Bol to krásny deň kedy sme sa zamerali len na seba a naše duševné zdravie,“ napísala na Instagram Erin. 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jessie Cayton (@jsscytn) on

„Nikdy som nečakala, že by sa moja práca a to, čo robím rozšírilo po celom svete. Je úžasné vidieť, že sa inšpirovali aj iný. Dokonca ma oslovili učitelia z Afriky a Austrálie, aby si vypočuli nové príbehy ľudí, ktorí pomáhajú svojím študentom. Som naozaj ohromená. Počas posledných piatich rokov môjho učenia som sa stretla s 5 študentami, ktorý zápasili so sebadôverou, samovražednými myšlienkami či pokusmi o samovraždu. Po tom všetkom som sa rozhodla robiť to, čo robím. Snažím sa ich viac vypočuť a pomôcť im,“ povedala v rozhovore pre America Good Erin.

Nie nadarmo sa hovorí, že byť učiteľom nie je len povolanie. Erin je príkladom toho, že byť učiteľom je celoživotné poslanie. My vzdávame hold učiteľom, ktorí sú ako Erin.

ladbible.com

Najnovšie články