BLESKOVÁ SPRÁVA: Vo veku 95 rokov zomrel syn človeka, ktorý prepísal históriu literatúry

TASR

Foto: pixabay

Svet Pána prsteňov je geniálny príbeh, dokonalý svet, za ktorým stojí autor J. R. R. Tolkien. Aj vďaka jeho synovi sa mohol svet aj po smrti autora dozvedieť o tomto svete viac.

Vo veku 95 rokov zomrel Christopher Tolkien, syn autora svetoznámej trilógie Pán prsteňov, ktorý sa po smrti svojho otca J.R.R. Tolkiena v roku 1973 podieľal na editorskej a publikačnej činnosti jeho posmrtne vydaných kníh. Informovala o tom vo štvrtok na Twitteri Tolkienova spoločnosť, píše denník The Guardian.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sociedad Tolkien Española (@soctolkienes) on

Spoločnosť, ktorá sa venuje propagácii života a diela uznávaného spisovateľa Johna Ronalda Reuela Tolkiena (1892-1973), vyjadrila na sociálnej sieti úprimnú sústrasť celej rodine zosnulého.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Orta Dünya | Middle-earth (@ortadunyacom) on

Christopher Tolkien sa narodil v roku 1924 v meste Leeds ako tretie a najmladšie dieťa svojho otca, autora fantazijnej literatúry a jeho manželky Edith. Je autorom mapy fiktívnej Stredozeme a vydal napríklad knihy Silmarillion, Pád Gondolinu, Húrinove deti či Beren a Lúthien. V rokoch 1964-1975 bol docentom na Oxfordskej univerzite a od roku 1975 žil vo Francúzsku.

0
Komentovať