Blíži sa deň, ktorý je dôležitý pre kráľovskú rodinu. Účasť kráľovnej Alžbety je stále otázna

TASR

Foto: TASR archív

Britská kráľovná Alžbeta II. dúfa, že sa na budúci týždeň bude môcť zúčastniť na bohoslužbe za svojho zosnulého manžela princa Philipa.

Panovníčka na začiatku marca zrušila plánovanú účasť na oslavách Dňa Commonwealthu. TASR správu prevzala od agentúry Reuters, ktorá sa odvoláva na zdroj z Buckinghamského paláca. Na zdravie kráľovnej sa pozornosť sústreďuje od októbra minulého roka, keď musela pre bližšie nešpecifikované zdravotné príčiny stráviť jednu noc v nemocnici. Lekári jej vtedy odporučili oddych. Vo februári prekonala ochorenie COVID-19, pričom mala len mierne príznaky podobné chrípke.

Spomienková bohoslužba

Buckinghamský palác vo štvrtok uverejnil detaily spomienkovej bohoslužby, ktorá má byť poďakovaním za prínos princa Philipa do verejného života. Bude sa konať 29. marca vo Westminsterskom opátstve v Londýne. V oficiálnom oznámení z paláca sa uvádza, že na bohoslužbe sa zúčastnia i členovia kráľovskej rodiny, bližšie podrobnosti sa tam však nepíšu.

Po prekonaní covidu 95-ročná panovníčka vykonávala len menej náročné povinnosti, poskytla napríklad audienciu kanadskému premiérovi Justinovi Trudeauovi. Na začiatku marca sa nezúčastnila ani na tradičných oslavách Dňa Commonwealthu vo Westminsterskom opátstve. Podľa agentúry Reuters však jej neúčasť nesúvisela s jej zdravotným stavom.

0
Komentovať