Zuzana Smatanová zažila neskutočné utrpenie. Za úsmevom skrývala niečo, o čom väčšina ľudí nehovorí

Dana Kleinová

Foto: profimedia

Známa speváčka sa rozhodla podeliť o svoj príbeh a pomôcť tak ľuďom, ktorí možno zažívajú to isté, no boja sa vyhľadať pomoc. Ona sama pritom za úsmevom roky skrývala viac, než by ste čakali.

Článok pokračuje pod videom ↓

Speváčka Zuzana Smatanová otvorene prehovorila o svojom duševnom zdraví a pocitoch, ktoré ju trápili. Na svojom instagrame ukázala svojim fanúšikom prostredníctvom kresleného príbehu svoje trápenie a opísala, čo zažívala vo chvíľach, kedy navonok pôsobila v poriadku. Prežívala pritom obrovský strach.

Foto: profimedia

Začalo to pred rokmi

Príbeh Zuzany začal v roku 2018, ktorý opísala ako plný stresu, tlaku na seba samu, vyčerpania, vážnej únavy a spôsobil to, že všetky tieto negatívne emócie viedli až k vyhoreniu. Speváčka zároveň vysvetlila, že takýto stav nielenže zhoršuje psychiku, ale tiež fyzické zdravie a človek ani len netuší, že niečo také na neho postupne prichádza.

„Náročné chvíle som cítila najmä pred koncertami a po nich… Na pódiu, s kapelou a s vami predo mnou, som úplne prestala myslieť na realitu, čo sa so mnou vlastne deje…“ spomína speváčka, ktorá dodala, že po koncerte na ňu vždy opäť doľahla tvrdá realita a podpísalo sa to na jej psychickom i fyzickom zdraví. Nedokázala spať, búšilo jej srdce, cítila nechuť čokoľvek robiť, začali jej vypadávať vlasy a to je len zlomok toho, čo prežívala.

Speváčka nechápala, čo sa s ňou deje až do zlomového momentu v januári 2019.

Nastal bod zlomu

Najnovšie články