Home office mal nečakaný úspech. V tejto svetovej firme môžu zamestnanci pracovať z domu nastálo

SITA

Foto: wallpaperflare

Mediálny gigant oznámil, že práca z domu zavedená v rámci opatrení proti pandémii koronavírusu bola úspechom.

Článok pokračuje pod videom ↓

Americká spoločnosť Twitter oznámila svojim zamestnancom, že môžu z domu pracovať „nastálo“, ak si to želajú. Rozhodnutie nasledovalo po tom, čo mediálny gigant oznámil, že práca z domu zavedená v rámci opatrení proti pandémii koronavírusu bola úspechom. Spoločnosť však uviedla, že umožní zamestnancom aj návrat do kancelárií, ak sa preň po opätovnom uvoľnení opatrení rozhodnú.

Foto: travis.af.mil

Skôr počas mája spoločnosti Google a Facebook oznámili, že ich zamestnanci môžu pracovať z domu až do konca roka. Twitter v podobnom stanovisku uviedol: „Posledných niekoľko mesiacov dokazuje, že to funguje. Takže ak našim zamestnancom situácia umožňuje prácu z domu a chcú v nej pokračovať nastálo, umožníme im to“.

Expert pre digitálne inovácie, profesor Sree Sreenivasan označil toto rozhodnutie za „historický moment“. Podľa neho je totiž dokázané, že ľudia pracujúci z domu sú oveľa produktívnejší a pracujú tvrdšie.

Spoločnosť Twitter sídliaca v San Franciscu v štáte Kalifornia zamestnáva vo svojich pobočkách na celom svete viac než 4 000 ľudí. Z domu mohli pracovať od marca, pričom spoločnosť svoje pracoviská neplánuje otvoriť skôr než v septembri.

Najnovšie články