Kate a William pripravujú veľké zmeny v kráľovskej rodine: Zbavia sa formálnych titulov?

Kristína Hagarová

Foto: Instagram (dukeandduchessofcambridge)

Princ William a jeho manželka Kate pripravujú revolúciu v kráľovskej rodine. Mnohí ľudia preto hovoria, že sa trochu začínajú podobať na Meghan a Harryho.

Ako uvádza portál Mirror, zdá sa, že William a Kate chcú vystúpiť z obrazu „formálnej kráľovskej rodiny“ a chcú zmeniť kráľovský protokol. Nechcú byť oslovovaní titulom, no okrem iného sa chcú tiež zbaviť úklonov a klaňania, keď sú v službách.

Chcú všetko zmeniť

Podľa zdroja ich motivovalo hlavne turné po Karibiku, ktoré im ukázalo, že chcú byť verejnosti viac prístupní a menej formálni a upätí, pričom sa chcú odkloniť od mnohých tradícií. Ako ďalej uvádza zdroj, plánujú ísť s dobou a práve ich turné im ukázalo, že niektoré veci sú príliš formálne a neaktuálne, preto mali hneď po príchode do Londýna stretnutie s asistentami.

Už viac žiadne tituly?

„Teraz je to proste viac Wills a Kate namiesto vojvodu a vojvodkyne z Cambridge. Chcú sa pokúsiť vyhnúť úklonom a poklonám na verejnosti a byť prístupnejší a menej formálni, opustiť veľa tradícií a zamerať sa na modernú monarchiu.“ 

Podnietilo ich k tomu aj to, že turné nevypálilo podľa toho, ako očakávali a chcú sa posunúť ďalej. Tým tiež ukázať inú stranu monarchie, ktorá nie je spiatočnícka, ako ju mnohí ľudia vnímajú.

0
Komentovať