Už si pobalila kufre! Meghan zmizla z Británie a v Múzeu voskových figurín už manželskú dvojicu nehľadajte

Kristína Hagarová

Foto: Daniel Leal-Olivas/Pool Photo via AP

Mnohých fanúšikov kráľovskej rodiny veľmi prekvapilo rozhodnutie princa Harryho a Meghan. Len pred pár dňami oznámili, že sa chcú vzdať svojich privilégií členov kráľovskej rodiny a začať sa o seba starať sami. Podľa zdrojov o tom nevedela ani kráľovná Alžbeta a ani ďalší členovia rodiny.

Hoci sa z toho verní fanúšikovia ešte stále nevedia spamätať, iné organizácie už naplno konajú. Aj keď ešte stále nie je isté, ako to celé nakoniec dopadne, múzeum voskových figurín Madame Tussauds v tom už má podľa portálu Ladbible, jasno. Princa Harryho spolu s jeho manželkou, vojvodkyňou Meghan Markle, oddelili od ostatných členov kráľovskej rodiny. Najnovšie BBC potrvdilo, že Meghan odletela naspäť do Kanady.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Cuenta Oficial de ¡HOLA! TV (@holatv),

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Ije-Luv (@ijeomadaisy),

Figuríny sú oddelené

Generálny riaditeľ Madame Tussauds, Steve Davies vyjadril prekvapenie nad tým, čo sa udialo v kráľovskej rodine. „Spolu so zvyškom sveta reagujeme na prekvapujúce správy, že vojvoda a vojvodkyňa zo Sussexu ustúpia ako členovia kráľovskej rodiny. Od dnešného dňa teda voskové figuríny Meghan a Harryho nebudú vystavení medzi členmi kráľovskej rodiny. Ako dve z našich najobľúbenejších osobností budú, samozrejme, naďalej v múzeu Madame Tussauds v Londýne, pretože sú jeho dôležitou súčasťou. Uvidíme, čo pre nich prinesie ďalšia kapitola,“ povedal.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený The Duke and Duchess of Sussex (@sussexroyal),

Kráľovná nemala o ničom vedieť

Pár oznámil svoje rozhodnutie a vydal vyhlásenie na svojom účte na sociálnej sieti Instagram, kde napísali, že sa tak rozhodli po mnohých diskusiách a myšlienkach, no nakoniec predsa len zvolili prechod. Samozrejme, chcú naďalej podporovať jej veličenstvo, kráľovnú Alžbetu, ale chcú sa stať finančne nezávislými. Utvrdili ich v tom aj predchádzajúce mesiace, kedy si dali od kráľovských povinností pauzu a strávili nejaký čas v Amerike a v Kanade. Svojmu synovi Archiemu chcú poskytnúť možnosť ceniť si kráľovskú tradíciu, v ktorej sa narodil, avšak taktiež aj priestor na vlastné zameranie sa.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený The Duke and Duchess of Sussex (@sussexroyal),

Hľadajú za tým iný dôvod

Ich rozhodnutie vyvolalo veľké množstvo otázok a podľa zdrojov o ich rozhodnutí nikto z kráľovskej rodiny nevedel. Mnohé médiá poukázali na to, že takto zatienili aj narodeniny Kate Middleton, manželky princa Williama. Oficiálne vyhlásenie od kráľovnej zatiaľ neprišlo, avšak podľa úradu sú rozhovory medzi ňou a Harrym s Meghan, ešte v ranom štádiu. Mnohí ľudia ich za rozhodnutie odsúdili a ďalší tvrdia, že si chcú nechať kráľovské privilégiá, ale využívať ich po svojom a v rámci slobody. Ďalší si myslia, že svoje urobili aj mediálne útoky na Meghan Markle, ktoré sa neustále stupňovali.