Kráľovná Harrymu a Meghan klepla po prstoch. Oznámili, že prídu na oslavy, ona však urobila nečakaný krok

Kristína Hagarová

Foto: archív TASR

Harry a Meghan oznámili, že prídu na oslavy jubilea kráľovnej Alžbety. Ich oznámenie prišlo len pár minút po tom, čo kráľovná oznámila, že nebudú na balkóne spolu s ostatnými členmi kráľovskej rodiny.

Ako uvádza portál People, Harry, Meghan a ani princ Andrew sa neobjavia na balkóne spolu s ostatnými členmi kráľovskej rodiny počas osláv jubilea kráľovnej. Ani jeden z nich už oficiálne nie je členom kráľovskej rodiny. Kým Andrew sa na balkóne neobjaví kvôli spojeniu s usvedčeným sexuálnym delikventom Jeffreym Epsteinom, mnohí ľudia si myslia, že Meghan a Harry majú „zákaz“ hlavne kvôli tomu, aby na seba nepútali pozornosť.

Foto: TASR/AP

Dôležitý krok

„Po dôkladom zvážení sa kráľovná rozhodla, že tohtoročné tradičné vystúpenie Trooping the Color na balkóne bude vo štvrtok, 2. júna, obmedzené na Jej veličenstvo a tých členov kráľovskej rodiny, ktorí v súčasnosti vykonávajú oficiálne povinnosti v mene kráľovnej,“ uvádzalo sa v oficiálnom vyhlásení.

Foto: TASR/AP

Harry a Meghan potvrdili účasť

Harry a Meghan však potvrdili svoju účasť na oslavách, hoci predtým to bolo otázne. Harry sa vyjadril, že sa boja o svoju bezpečnosť. Ak sa nakoniec osláv zúčastnia, bude to prvý raz od narodenia ich dcéry Lilibet, kedy ju kráľovná uvidí naživo. Na balkóne by sa mali objaviť kráľovná Alžbeta, princ Charles, Camilla, princ William so svojou ženou Kate, ale aj princezná Anna, princ Edward so svojou ženou a ďalší. Očakáva sa tiež, že tam budú aj deti Williama a Kate spolu s deťmi Edwarda a Sophie.

Palác zatiaľ nepovedal, na ktorých ďalších udalostiach sa kráľovná zúčastní, ale podľa zdroja sa teší na víkend a zúčastní sa všetkých osláv, ktorých sa bude môcť.

5
Komentovať