Peniaze neminuli na luxusné veci a dovolenky. Neuveríte, čo urobili manželia, ktorí vyhrali jackpot

Hyriaková Kristína

Foto: profimedia

Niektorí ľudia majú jednoducho srdce na správnom mieste. Je to aj prípad Frances a Patricka Connollyho, ktorí rozdali 60 miliónov libier a rozdali 1 000 darčekov pre pacientov v nemocnici.

Článok pokračuje pod videom ↓

Okrem toho venovali množstvo darov pre ďalšie charitatívne organizácie a desiatky miliónov dali svojej rodine. Dobrosrdečný pár rozdal viac ako polovicu svojej víťaznej sumy. Ako uvádza portál Mirror, pár vyhral 115 miliónov libier pred dvoma rokmi a s rozdávaním neplánujú prestať.

Foto: profimedia

Peniaze rozdali

60 miliónov, ktoré rozdali, dostali ich tri dcéry, vnúčatá, súrodenci, netere a synovci, priatelia, rôzne charitatívne organizácie a aj celkom cudzí ľudia. Tieto Vianoce sa bývalá 54-ročná učiteľka Frances zahrala na skutočného Santu, pretože nakúpila 1 000 darčekov pre pacientov v nemocnici spolu s desiatkou počítačov. „Môj manžel vždy žartoval, že keby som vyhrala, tak to všetko rozdám a mal pravdu,“ povedala. Zároveň dodala, že ich deti nedostali desiatky miliónov.

Foto: profimedia

Nežijú si na vysokej nohe

Dali im dosť na to, aby si kúpili dom a žili pohodlne, no budú musieť pracovať. Manželia povedali, že dostanú peniaze aj po ich smrti, no zvyšok chcú rozdať charite. „Pomáhať ľuďom v núdzi je tak uspokojivé, mám pocit, ako keby som vyhrávala v lotérii každý deň už dva roky.“ Niektorým ľuďom dali milióny a vlastne z nich sami urobili výhercov lotérie. Niektorí ľudia potom úplne zmenili svoj život.

Najnovšie články