Muž na materskej a sviatky bez rodiny. Toto je 8 princípov šťastného vzťahu, ktorým naše mamy ani staré mamy nerozumejú

KatkaR

Ak ste sa niekedy započúvali do rozprávania vašich rodičov alebo starých rodičov, určite ste si všimli, že pri spomienkach na svoju mladosť spomenú i veci, ktoré nám v dnešnej dobe vôbec nie sú známe. Práve preto sa niet čo čudovať, že staršie generácie zase nerozumejú všetkému, čo sa im snažíme vysvetliť my. Výnimkou nie je ani oblasť lásky a vzťahov. Zatiaľ čo naši starí rodičia uprednostňovali tradičné hodnoty a v ich nasledovaní videli aj podstatu dobre fungujúceho a harmonického vzťahu, my sa k tomu dnes staviame trochu inak.

Článok pokračuje pod videom ↓

Dnešní mladí ľudia a mladé páry sa skôr zameriavajú na to, či spolu dokážu perfektne vychádzať, vytvárajú si vlastné tradície, sústredia sa na fakt, či sú schopní kvôli svojej polovičke čo-to obetovať alebo či sú pripravení na zmeny. Pokojne teda babke vysvetlite, že existuje 8 základných znakov, vďaka ktorým ju môžete uistiť, že aj keď sa jej váš vzťah možno nezdá byť až taký romantický ako to bolo za jej mladých čias, podľa štandardov moderného sveta medzi vami a vašou polovičkou funguje všetko tak ako má!

Nestrachujete sa o to, ako sa váš partner správa, keď nie ste v jeho blízkosti

Vzájomná dôvera je jednou z najpodstatnejších vecí v správne fungujúcom vzťahu! Pokiaľ sa váš partner trochu zdržal v práci, išiel na rozlúčku so slobodou alebo na pánsku jazdu s priateľmi zo strednej školy, nemaľujte hneď čerta na stenu. Racionálne sa zamyslite a popremýšľajte, či majú vaše obavy nejaký reálny základ – pokúste sa oddeliť vašu vnútornú úzkosť od skutočných problémov a užite si čas, ktorý máte sama pre seba – vezmite si dobrú knihu, nalejte si pohár vínka alebo si doprajte horúci penový kúpeľ.

Nezaujímate sa o to, ako sa váš partner správa na sociálnych sieťach

V dnešnej dobe si život bez internetu a sociálnych sietí vie predstaviť už iba málokto z nás. Pravdepodobne aj vy máte založené účty na viacerých platformách a vychádzate s kožou na trh. Pamätajte, že pokiaľ vám bude vaša polovička vyčítať tú sexy fotku v nových šatách, ktorú ste pridali na Instagram či Facebook, musíte mu vysvetliť, že ide iba o fotografiu a nie pokus o zradu. Miesto, ktoré majú sociálne médiá v živote mladého človeka nemožno prehliadať a preto je potrebné, aby ste to akceptovali aj v partneskom vzťahu a aby ste sa naučili rešpektovať aj túto stránku osobnosti svojho partnera.

Poznáte všetky heslá svojho partnera, ale nemáte potrebu sledovať ho

pixabay.com

Pokiaľ žijete s partnerom v spoločnej domácnosti, živenie pochybností a rozvíjanie konšpiračných teórií nie je veľmi šťastnou voľbou. Ak si so sebou beriete mobil aj na toaletu, len aby s ním partner nezostal sám alebo sa úzkostlivo odhlasujete z Facebooku v momente, keď vkročí do miestnosti, je zrejmé, že si chcete svoje súkromie strážiť aj pred ním. Ak máte pocit, že váš partner sa snaží nájsť ten správny moment na to, aby skontroloval vašu lojalitu voči jeho osobe aj prostredníctvom kontroly vášho mobilu, vysvetlite mu, že v zdravom vzťahu nemá takáto kontrola čo hľadať. Pokiaľ má jeden z vás nejaké obavy, je lepšie, ak o nich svojmu partnerovi bez okolkov povie a spoločne ich preberiete.

Nesledujete všetky výdavky svojho partnera

pixabay.com

Vieme, že najradšej by ste mali po kontrolou úplne všetko. Pokiaľ však sledujete každý menší i väčší výdavok svojho partnera, majte na pamäti, že mu to nemusí byť príjemné. Zamyslite sa – potrebujete to naozaj vedieť alebo iba chcete mať pod kontrolou aj túto oblasť? Pokiaľ si myslíte, že míňanie peňazí z jeho strany je už za hranicou normy, pokojne sa o tom pozhovárajte, nájdite kompromis alebo si zvoľte inú taktiku hospodárenia s peniazmi. 

Keď ste so svojím partnerom, mobilný telefón ide bokom

https://www.instagram.com/p/BdKBnW-ns0X/?tagged=couplemobile

Ocitli ste sa už niekedy v situácii, kedy ste boli v reštaurácii plnej ľudí, rozhliadli ste sa okolo seba a miesto hlučnej vravy ste videli iba osvietené tváre? Nuž, mladí ľudia dnes považujú za svoju psiu povinnosť odpovedať na všetko bezodkladne, a to aj v tých najkrajších momentoch, ktoré prežívajú so svojím partnerom. Ak ste sa v tomto opise našli, predstavte si, ako sa môže cítiť váš partner, ktorý sa počas romantickej večere miesto vašich očí pozerá iba na vrch vašej hlavy sklonenej nad mobilom. Je to prejav nezáujmu a nerešpektovania vášho partnera. Odloženie telefónu vo chvíľach, kedy trávite čas s milovanou osobou, je pre zdravý a harmonický vzťah podmienkou.

Nebojíte sa priniesť do vášho života niečo nové

Aj vy sa rada pridržiavate vecí, ktoré už máte odskúšané, overené a ktoré vás nemôžu ničím prekvapiť? S rýchlym pokrokom moderného sveta, informačných a iných technológií a všeobecne s pokrokom ľudstva, by však bolo mylné myslieť si, že vás sa tieto zmeny netýkajú a bola by chyba tvrdohlavo si stáť za tým, že si vystačíte s tým, čo máte. A či to nejako súvisí aj so vzťahmi? Nuž – klape vám a vašej polovičke všetko tak ako má? Neškrípe to medzi vami v komunikácii alebo v posteli? Pokiaľ sa nebudete striktne pridržiavať svojich zásad a z času na čas vyskúšate niečo nové a nepoznané, nuda do vášho partnerského života len tak nezavíta.

Na materskej zostáva ten, pre ktorého je to pohodlnejšie

pixabay.com

Mienka, že keď žena otehotnie, jej sny o sľubnej kariére môže automaticky pochovať, je v dnešnej dobe trochu spiatočnícka. Dnes je totiž bežné, že s bábätkom zostáva doma muž, pre ktorého je to momentálne pohodlnejšie (má možnosť pracovať z domu alebo je pre neho z nejakého dôvodu jednoduchšie zostať doma s dieťaťom, apod.). Podstatné je, aby ste sa na tom zhodli obaja a urobili rozhodnutie, ktoré bude najlepšie pre vás – bez toho, aby ste brali ohľad na názory iných.

Vytvárate si vlastné tradície

https://www.instagram.com/p/Bg1qc6YHvIS/?taken-by=couplegoals

Dnes si môžeme dovoliť vytvárať si vlastné tradície a prestať úzkostlivo sledovať tie, ktoré boli dodržiavané dlhé roky našimi blízkymi. Aj keď ste vy aj váš partner boli zvyknutí oslavovať Nový rok s vašou rodinou, nie je dôvod na to, aby ste ho tento rok neoslávili dvaja, v romantickej atmosfére na horskej chate. Ide o to, že vy a váš partner budete žiť spoločný život, a preto by ste nemali mať strach z vytvárania vlastných tradícií – kráčanie s prúdom nie je vždy tou správnou cestou.

Dúfame, že týchto 8 znakov vám potvrdilo, že napriek tomu, čo vám tvrdia vaši starí rodičia, aj vy žijete v harmonickom a usporiadnom vzťahu, ktorý je postavený na istých hodnotách – tie síce nemusia byť tradičné pre vašu babičku či matku, no sú tradičné pre vás a vášho partnera. A to je tu podstatné! Nemyslíte?

Pozri aj: 22 úprimných ilustrácií, ktoré zachytávajú dlhodobý vzťah medzi mužom a ženou. Pokračovanie úspešnej tvorby umelkyne vás svojou originalitou dostane

Katuš, adme.ru

Najnovšie články