Kráľovná Alžbeta, ako ste ju predtým nikdy nevideli. Dosiaľ nevidené fotografie sa stali virálne

Kristína Hagarová

Foto: profimedia

Napriek tomu, že kráľovná Alžbeta bola štyrikrát tehotná, existuje len veľmi málo fotografií, ktoré ju ukazujú s tehotenským bruškom. Teraz však virálne fotografie zaplavili sociálne siete.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako informoval portál Tyla, keď bola tehotná, do značnej miery sa vyhýbala verejnosti a existuje len veľmi málo fotografií, na ktorých je tehotná. Jeden účet na TikTok-u všetky fotografie zdieľal vo videu a zdá sa, že sa stali virálnymi. Na jednej fotografii je kráľovná Alžbeta približne v ôsmom mesiaci tehotenstva s princom Andrewom, keď sa prechádza po Londýnskej stanici Liverpool Street.

Prečo sme nikdy nevideli Alžbetu tehotnú?

Snímka bola urobená v januári 1960, po jej návrate z vianočných sviatkov v SAndringhame. Medzitým je na jednej z fotografií tehotná so svojím druhým synom, princom Edwardom, ktorý sa narodil v marci 1964. Na fotografii vchádza do opery v Covent Garden, kde videla balet. Aj keď sme boli zvyknutí na to vidieť fotografie tehotnej princeznej Diany, Kate Middleton či Meghan Markle, fotografie kráľovnej vidíte len málokedy. Prečo to tak je?

@spencer.royal #fyp #foryoupage #queenelizabethii #1940s #1960s ♬ original sound – spencer.royal

Má to veľa spoločného s etiketou okolo kráľovských tehotenstiev v minulosti. V skutočnosti palác vtedy nikdy oficiálne tehotenstvo neoznamoval. V roku 1948, keď bola kráľovná tehotná s princom Charlesom, súčasným kráľom Karolom, palác vydal vyhlásenie, že Alžbeta nebude podnikať žiadne verejné vystúpenia. Taktiež neboli nikdy zverejnené oficiálne fotografie bábätiek. Prvá, kto porušil túto tradíciu, je princezná Diana, ktorá Williama rodila v nemocnici.