IKEA zavádza obrovskú novinku! Týmto krokom potešila mnohých ľudí na Slovensku

Hyriaková Kristína

Foto: pixabay

Milovníci vegetariánskeho a vegánskeho jedla sa možno konečne potešia. Zdá sa, že sa dočkali toho, že na ich potreby začali myslieť aj oveľa väčšie firmy, nielen malé a lokálne podniky.

Len nedávno množstvo zahraničných portálov informovalo o tom, že populárny výrobca nábytku Ikea zavádza veľkú novinku. Ich mäsové guličky, kvôli ktorým sa mnohí ľudia nechajú zlákať nielen na nákupy, ale aj na obed, prichádzajú vo vegánskej verzii. Ako informuje portál Metro, Ikea plánuje podávať tieto vegánske mäsové guličky po celom svete a umiestniť ich do všetkých svojich reštaurácií. Zdá sa, že budú vyzerať a aj chutiť ako mäso, hoci ich zloženie bude tvoriť len rastlinné zložky.

Foto: IKEA

Prečo sa tak rozhodli?

Generálny riaditeľ Ikea Food Services Michael La Cour uviedol, že toto celé odvetvie je naozaj zaujímavé. „Pri pohľade na kvalitu výrobkov, ktoré sme ochutnali sa teším na to, ako budeme v Ikei podávať vynikajúci karbonátok vyrobenú z mäsových alternatív. Dúfam, že sa to bude páčiť nielen vegetariánom, ale aj milovníkom klasických mäsových guličiek. Vidíme rastúci dopyt našich zákazníkov po možnostiach stravovania, ktoré súvisia s udržateľnosťou a chceme týmto potrebám vyhovieť,“ uviedol. Na začiatku tohto roka malo prebehnúť testovanie daných produktov a v auguste by sa mali začať distribuovať po celej Európe.

Foto: IKEA
Foto: IKEA

Kedy budú guličky na Slovensku?

Podľa tlačovej správy sú guličky z bielkovín rastlinného pôvodu. V minulom roku Ikea predala takmer 10 miliónov vegetariánskych hotdogov, čo svedčí o tom, že jedlá na rastlinnej báze oslovujú množstvo ľudí. Guľôčky na rastlinnej báze obsahujú hrachovú bielkovinu, ovos, zemiaky a jablká. Podľa správy sú udržateľnejšie a štruktúrou i chuťou rovnako kvalitné ako ich klasická verzia z mäsa. Vyzerajú a chutia ako mäsové guľôčky, no ich výroba si nevyžaduje žiadne mäso. Na to, kedy by sa mohli objaviť aj na Slovensku, sme sa opýtali manažérky, pani Strapákovej, ktorá nám povedala, že presný dátum zatiaľ známy nie je, predpokladá sa však, že by sa ku nám mohli dostať približne v septembri.

Čo si myslíte vy o vegánskych verziách obľúbených jedál?

Najnovšie články