Ďalšia sieť obchodov na Slovensku spúšťa nakupovanie potravín cez internet. Pozrite sa, ako to bude fungovať

Hyriaková Kristína

Foto: Wilfredo Rafael Rodriguez Hernandez, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

COOP Jednota už o pár týždňov spúšťa celoslovenský systém, vďaka ktorému si budú môcť ľudia objednať potraviny až domov. Družstvá sa do systému budú postupne zapájať, no možnosť donášky nebudú ponúkať všetky.

Nakupovanie potravín cez internet ponúka reťazec Tesco, pričom mnohí ľudia to využívali hlavne počas pandémie. Vzhľadom na popularitu sa donáškové termíny predlžovali aj na niekoľko týždňov a predajca obmedzoval množstvo aj hmotnosť tovaru. Ako informujú TV Noviny, zapája sa aj maloobchodná sieť COOP Jednota.

Ilustračná foto: Bullopus [CC BY-SA 4.0], via Wikimedia Commons

Vytvárajú systém

Podľa PR manažérky Jany Kuklovej pripravujú spoločný systém online nakupovania, do ktorého sa budú postupne zapájať regionálne Jednoty. Online nakupovanie majú spustiť už v apríli, pričom zákazníci si budú môcť vybrať zo služby vyzdvihnutie na predajni alebo donášku priamo domov.

Ktoré ďalšie obchody to zvažujú?

V malom si tento systém už vyskúšali, keďže od roku 2018 môžu takto zákazníci nakupovať v 29 predajniach, ktoré patria pod spotrebné družstvo Žilina a v dvoch predajniach, ktoré patria pod Liptovský Mikuláš.

Podľa informácií portálu donášku potravín testuje aj spoločnosť Billa, ktorá má v súčasnosti spoluprácu so spoločnosťou Wolt v 13 mestách a 20 prevádzkach. Takýto spôsob doručovania potravín zvažuje aj Kaufland, Lidl nad tým momentálne premýšľa.

Najnovšie články