O tomto vám nepovie 95% mužov! 11 pravdivých faktov o opačnom pohlaví, ktoré pred nami úspešne skrývajú

KatkaR

Ak máte vo svojom živote mužov, s ktorými denne trávite svoj čas, určite viete, že existujú isté skutočnosti, o ktorých nám štatistiky nepovedia. Skúste sem-tam pozorovať svojho brata, otca, priateľa či manžela a sama si môžete overiť, či sú fakty uvedené v nasledujúcom zozname pravdivé alebo nie. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Nočné mory mužov sú katastrofy

Ak ste už niekedy mali nočnú moru, určite viete, že to nie je nič príjemné. To, čo sa v nich objavuje, často závisí od našej súčasnej životnej situácie, od problémov, s ktorými sa stretávame a od vecí, ktoré nás trápia. Vedci z montrealskej univerzity však vo svojom výskume preukázali, že existujú rozdiely v snoch mužov a žien.

pixabay.com

Muži sa prebúdzajú z nočných môr, v ktorých vidia zničujúce a rozsiahle katastrofy, povodne, zemetrasenia a vojny, a cítia sa v nich ako v hororovom filme. Interpersonálne konflikty sa v ženských nočných morách objavujú dvakrát častejšie než v tých mužských.

Pri dvíhaní vecí zo zeme sa muži zohnú

Všmli ste si niekedy rozdiel v tom, ako zdvíhajú nejaký objekt zo zeme muži a ako ženy? Muži sa ohnú a ženy to urobia noblesne, prostredníctvom jemného podrepu.

Tento fakt súvisí s oblečením, ktoré nosíme. Ženy často nosia obtiahnuté alebo úzke nohavice, sukne či kostýmy, ktorým hrozí pri ohnutí celého tela katastrofa! Muži nie sú až tak často obmedzovaní svojím oblečením, a preto pre nich nie je problém zohnúť sa.

Mužom sa páčia ženy so zdravou hmotnosťou

Tak tento fakt vás možno až tak neprekvapí. Muži totiž dokážu naozaj oceniť ženskú krásu, a to, či máte pár kíl navyše, im v tom nijako nezabráni. Mužov priťahujú ženy, ktoré sa nehanbia vystaviť svoje krivky, je ich za čo chytiť a sú krv a mlieko. Mýtické ideály krásy alebo modelkovské typy často nie sú nič pre nich, a preto s väčšou pravdepodobnosťou pozvú na rande ženu, ktorá pôsobí zdravo, spokojne a sebavedomo.

Muži sa snažia pritiahnuť na seba pozornosť opačného pohlavia tým, že si prsty strčia za opasok

Keď chce muž ukázať nejakej žene svoju náklonnosť, podvedome zaujme pozíciu, ktorá jeho koristi ukáže, že je udatný, odvážny a silný. Preto sa nečudujte, keď si muž, ktorý stojí počas piatkového večera oproti pri bare, zastrčí palce za opasok na svojich nohaviciach.

pinterest.com

Tento zvyk sa zachoval zo stredovekých čias, kedy sa muži snažili získať ženskú priazeň poukazovaním na svoj rozkrok. Presne o to sa mimovoľne usilujú aj muži, ktorých ruky za opaskom smerujú k ich rozkroku.

Muži preferujú dostávanie komplimentov od iných mužov

Ak si myslíte, že vysnívaného muža môžete ľahko zbaliť tým, že mu budete dávať jeden kompliment za druhým, možno budete prekvapená. Mužov totiž viac potešia komplimenty, ktoré dostanú od iných mužov. Považujú ich totiž za milé, úprimné a naviac pozdvihnú ich sebavedomie.

Kamarátstvo mužov je založené na ich spoločných záujmoch

Podľa článku, ktorý analyzoval a porovnával priateľstvo medzi ženami a mužmi, je priateľský vzťah medzi mužmi založený primárne na spoločných záujmoch. Či už ide o hranie futbalu, golfu, tenisu alebo sledovanie obľúbených zápasov, muži sú radi, keď si vedia nájsť spoločnú tému.

pixabay.com

Ženské priateľstvá sú, naopak, založené najmä na podpore a emóciách. Ženy si teda vyberajú priateľky, s ktorými cítia akési emocionálne prepojenie.

Muži jedia dvakrát viac, keď sú so ženou

pinterest.com

Možno sa vám tento fakt akosi nezdá, no je pravdivý: muži jedia viac v prípade, že sú na obede či na večeri v spoločnosti ženy. Napríklad, zjedia o 93% viac pizze a o 86% viac šalátu ako by zjedli v spoločnosti svojho mužského kamaráta. Podľa výsledkov výskumu sa muži takýmto spôsobom snažia inštinktívne zapôsobiť na ženu a ohromiť ju.

S pribúdajúcim vekom preferujú muži voľnejšie oblečenie

Oblečenie, ktoré nosíme, zodpovedá vo veľkej miere za to, ako sa cítime. Samozrejme, práve oblečenie je faktorom, ktorým pôsobíme na ľudí okolo nás a vďaka ktorému si v ich očiach vytvárame určitý obraz. Práve preto sa muži v oblekoch cítia na obchodných stretnutiach tak sebavedomo.

Aj módne preferencie sa však menia, a to s pribúdajúcim vekom. Napríklad v dnešnej dobe nosí mnoho mladých chlapcov úzke a napasované nohavice, v ktorých sa  už na pohľad necítia veľmi pohodlne. Hlavné však je, že sú štýlové. S vekom je však mužská túžba vyzerať moderne nahradená túžbou cítiť sa pohodlne. Preto muži často svoj šatník vymenia a obtiahnuté džínsy nahradia voľnými a pohodlnými nohavicami.

Životný štýl muža závisí vo veľkej miere od jeho IQ

Skupina vedcov v jednej svojej štúdii preukázala, že hodnota mužského IQ veľmi často ovplyvňuje spôsob jeho života. Tento fakt si môžete overiť napríklad aj počas nasledujúceho víkendu – všetko, čo musíte urobiť, je pozorovať mužov vzťah k alkoholu.

pexels.com

Podľa výskumníkov majú totiž muži s nižším IQ vo zvyku dopriať si alkohol často a vo veľkom množstve. Naopak, muži s vysokou mierou inteligencie majú vo zvyku žiť zdravším životným štýlom a alkoholu sa vyhýbať.

Muži klamú dvakrát častejšie než ženy

pexels.com

Priemerný muž zaklame svojim kolegom, šéfovi alebo partnerke asi 6-krát denne, zatiaľčo ženy to urobia počas dňa približne 3-krát. Najčastejšie je to fráza: “To je OK. Som v pohode.“

Muži strávia rok svojho života “zízaním“ na opačné pohlavie

Podľa výskumov strávi muž približne 43 minút denne pozeraním sa na 10 rôznych žien. To je v prepočte 259 hodín (alebo takmer 11 dní) každý rok. To znamená, že muži vo vekovom rozmedzí 18 až 50 rokov strávia 11 mesiacov a 11 dní obdivovaním jemnejšieho pohlavia.

Na druhej strane, ženy venujú svoju pozornosť mužom približne 20 minút denne. Vo veku 18 až 50 rokov teda venujú tejto aktivite približne 6  mesiacov.

pinterest.com

Tak čo, ktorý z faktov vás prekvapil najviac? Vynechali sme nejaký, ktorý na mužoch vo svojom okolí pozorujete vy sama? Dajte nám o ňom vedieť.

Pozri aj: Hollywoodská herečka Cameron Diaz konečne priznala čo sa už dlho šepkalo. Vo veku 45 rokov sa jej konečne splnil sen

Katuš, brightside.me