Obľúbený módny reťazec má vážne finančné problémy, budú masívne prepúšťať. Takto sa to dotkne slovenských pobočiek

Hyriaková Kristína

Foto: libreshot

Obchodný reťazec Peek & Cloppenburg má vážne finančné problémy. Podľa informácií nemecká odnož požiadala súd o dočasnú ochranu pred veriteľmi.

Ako informuje portál TVNoviny, toto opatrenie je určené dlžníkom, ktorým hrozí platobná neschopnosť, poskytnúť čas na vypracovanie plánu, ktorý môžu prerokovať s veriteľmi. Reťazec je obľúbený aj na Slovensku, ale ako hovorí Allgemeine Zeitung, našich pobočiek sa tieto problém netýkajú.

Požiadali o ochranu

Nemecká odnož siete však požiadala súd o dočasnú ochranu pred veriteľmi. Podobne, ako ďalšie obchodné reťazce, aj Peek & Cloppenburg problémy zdôvodňuje pandémiou koronavírusu. V rokoch 2020 a 2021 tak čelili veľkému poklesu tržieb. Podľa konateľa Steffena Schüllera boli straty miliónové.

Koronavírus a vojna

Správanie nakupujúcich ovplyvnila aj vojna na Ukrajine a inflácia. Ľudia radšej kupujú lacnejšie oblečenie, pričom Peek & Cloppenburg zastrešuje hlavne značkové a drahšie. Hore išli aj prevádzkové náklady. Všetky predajne v Nemecku a internetový obchod budú otvorené bez obmedzení, v hre je však výrazné prepúšťanie.

Slovenských pobočiek sa to netýka

Zamestnancov budú znižovať v administratíve a na riadiacich úrovniach. Nebude sa to týkať predavačov a predavačiek. Spoločností v zahraničí by sa to však týkať nemalo. Peek & Cloppenburg je na Slovensku od roku 2005, pričom štyri spoločnosti sú v Bratislave. Tie budú fungovať naďalej bez opatrení.

Najnovšie články