O 20 centov klesla cena oleja, jabĺk aj margarínu. Slováci majú dôvod na radosť, za nákupy zaplatia konečne menej

Hyriaková Kristína

Foto: TASR archív

Ceny niektorých potravín sa konečne zastavili a už sa viac nehýbu. Samozrejme, niektoré potraviny sú stále drahšie, na aké sme zvyknutí, no inflácia je už na ústupe.

Ako informoval portál TVNoviny, trh našiel rovnováhu a môžeme povedať, že sme za inflačnou krízou. Zastavila sa napríklad aj cena rožkov, ktorá po inflačnej kríze dosiahla priemer 11 centov a už rok sa s cenou nič nedeje. Aj keď niektoré potraviny idú s cenami ešte stále hore, nepredpokladá sa výrazný nárast.

Za niektoré potraviny si stále priplácame

Ako pre portál prezradila analytička Eva Sádovská, stále si najviac priplácame za maslo, čokoládu či ovocný jogurt. Obchodníci už však ani nezdražujú, pretože ľudia vyhľadávajú hlavne akciový tovar.

Najviac išli s cenou dole oleje a tuky. Kým v lete minulého roka dosahovala cena oleja 2,97 eura, v zime to už bolo 2,73 eura. S margarínom to je podobne, z ceny 1,45 eura išiel na 1,25. Zlacňovania sa dočkali aj jablká, a to z 1,59 eura na 1,29 eura. Ceny potravín dosahovali svoj strop v roku 2022, potom došlo k postupnému zlacňovaniu.

Najnovšie články