Takto budú otvorené obchody počas Veľkej noci. Niektoré sú zatvorené, v tomto však nakúpite aj počas sviatkov

Hyriaková Kristína

Foto: TASR archív

Už o týždeň začínajú veľkonočné sviatky, čo znamená, že Slovákov čaká niekoľko dní, kedy budú obchody zatvorené a musia sa na to pripraviť. Aj Veľká noc sa v mnohých domácnostiach nesie v znamení hodovania a teda aj veľkých nákupov. 

Prevádzky budú počas sviatkov zatvorené hneď niekoľko dní, a to na Veľký piatok, Veľkonočnú nedeľu a Veľkonočný pondelok. Tieto dni bývajú na Slovensku obchody zatvorené už tradične, keďže sú to dni pracovného pokoja bez pevne stanoveného dátumu. Mnohé reťazce očakávajú veľký nápor zákazníkov hlavne na Zelený štvrtok, ale aj na Bielu sobotu.

Ktoré obchody sú otvorené?

Obchody budú počas sviatkov zatvorené, výnimku má, keď bude predávať samotný majiteľ. Otvorené ale budú benzínové stanice, letiská a obchody na nich, prístavy, obchody v nemocniciach, predaj cestovných lístkov a suvenírov.

Obchody ako Kaufland, Lidl, Tesco, Billa, Coop Jednota, DM drogerie, Terno či Fresh majú počas dní pred Veľkou nocou a počas Bielej soboty otvorené ako v bežné dni. Na rozdiel od Vianoc, kedy si mnohé obchody otváracie hodiny upravujú, tu sa nemusíte báť, že bude obchod zatvorený skôr, alebo otvorený dlhšie.

Jediný obchod, ktorý je otvorený takmer počas celých veľkonočných sviatkov, je Metro. To má svoje prevádzky zatvorené len na Veľkonočný pondelok. Slováci si tiež môžu nakúpiť aj v zahraničí, no tam sa tiež musia držať niekoľkých pravidiel.

Ako nakúpite v zahraničí?

V Čechách sú obchody zatvorené počas Veľkonočného pondelka, počas Veľkého piatku a Veľkonočnej nedele tam však nakúpite. V Maďarsku sú obchody zatvorené na Veľký piatok aj Veľkonočný pondelok. Rakúsko má obchody zatvorené v pondelok.

Najnovšie články