Aj Španielsko má svojho Robina Hooda. Neznámy človek zanecháva pri domoch obálky plné peňazí a pomáha tak ľuďom

TASR

Kevin Costner ako Robin Hood/Foto: Warner Bros.

Jánošík alebo Robin Hood. To sú postavy, ktoré poznáme z povestí, či rozprávok. Bohatým berú a chudobným dávajú. Ak ste si mysleli, že nič také sa v dnešnej dobe nemôže stať, vyvedieme vás z omylu. Obyvateľov dedinky Villarramiel na severe Španielska prekvapil v ostatných dňoch poriadne neznámy darca, ktorý viacerým z nich do poštových schránok či pod dvere vhodil obálky s peniazmi. Dobrí ľudia jednoducho ešte nevymreli.

Článok pokračuje pod videom ↓

Od minulej stredy dostalo podľa slov miestnej starostky Nurie Simónovej obálky s hotovosťou do 100 eur približne 15 ľudí. Dedinka má len čosi vyše 800 obyvateľov. Tí sa teraz snažia zistiť, prečo takéto dary dostali osoby, ktoré spolu zjavne nijako nesúvisia. Viaceré španielske médiá už neznámeho darcu titulovali ako Robina Hooda z Villarramielu.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Gustavo Bonadio (@gutobonadio) on

„Všetci sme zmätení a v očakávaní, keďže nevieme, odkiaľ tieto peniaze pochádzajú, ani kto je tým dobrodincom… Nevieme, o čo ide,“ povedala Simónová. Starostka ďalej uviedla, že niektorí z obyvateľov dostali finančné sumy len v obyčajných hnedých obálkach. Viacerí ďalší k nim však podľa jej slov mali priložené aj ďalšie poznámky, obsahujúce ich mená či presné adresy – prípadne frázy ako „princezná domácnosti“, doplnené obrázkom srdiečka.

„Vdova žijúca so svojím synom, páry s malými deťmi, staršie páry, bezdetné páry v strednom veku…“ dodala Simónová na margo rozličných adresátov, medzi ktorými tak neexistuje nijaké zjavné prepojenie. Viacerí z tých, ktorí finančné dary dostali, zašli na políciu, prípadne do banky, aby to nahlásili, ale aj skontrolovali, či sú bankovky pravé – čo sa následne potvrdilo. Polícia prípad vyšetrovať nezačala. Nikto si totiž dosiaľ nie je vedomý, že by v oblasti došlo k spáchaniu nejakého priestupku, respektíve že by peniaze mohli pochádzať z pochybných zdrojov, dodala starostka.