Ráno zásadne nevetrám a nečešem si vlasy. Toto je 12 činností, ktoré budete chcieť odteraz vykonávať iba večer!

KatkaR

Ráno je múdrejšie večera. Poznáte toto príslovie? Stavíme sa, že áno. Musíme k nemu však dodať jednu vec – nie vždy je pravdivé. Síce existuje mnoho vecí, ktoré robíme práve ráno, no premýšľali ste niekedy nad možnosťou, že by ste ich urobili vo večerných alebo nočných hodinách a zlepšili tak začiatok svojho ďalšieho dňa? Aké by boli dôsledky? Prestaňte sa pýtať sama seba a rovno to vyskúšajte! Výsledky vás pravdepodobne milo prekvapia. 

Jedenie mäsa alebo cottage syra

Určite ste už počuli, že ak chcete spať sladko ako bábätko, večer by ste nemali jesť. Vedzte však, že pokiaľ budete mať žalúdok prázdny, váš spánok bude všelijaký, len nie dobrý. Hlad je totiž častou príčinou nespavosti. Je dobré, ak si na večeru dáte mäso alebo cottage cheese, pretože tieto jedlá obsahujú vysoké množstvo bielkovín a aminokyselinu tryptofán, ktorá prispieva k dobrému spánku. Ak si myslíte, že z hľadiska zdravej životosprávy by ste mali radšej siahnuť po veľkej porcii zeleniny, musíme vás vyviesť z omylu – tá vás totiž zbytočne nafúkne.

Prechádzky

Predtým, než sa uložíte na spánok, si nezabudnite dopriať pobyt na čerstvom vzduchu. Ten vám pomôže vypustiť z hlavy všetky starosti, ktoré vás potrápili počas dňa. Môžete si užívať ticho a premýšľať nad vecami, ktoré vás ťažia. Navyše, bolo preukázané, že večerné prechádzky sú nielen zdravé, ale dokážu sa skvele popasovať s nespavosťou.

Plánovanie nasledujúceho dňa

Plánovanie a premýšľanie nad ďalším dňom vám pomôcť udržať si svoj život pod kontrolou. Práve preto je paradoxné, že väčšinou si robíme plány ráno, v čase, keď sme v strese a ponáhľame sa. Výsledok je taký, že často zabúdame na najpodstatnejšie veci alebo si na plecia naberieme viac vecí, než sme v skutočnosti pripravení zvládnuť. Svedomité večerné plánovanie vám môže len pomôcť – ráno budete pociťovať pokoj a budete môcť počas dňa zariadiť všetky neodkladné záležitosti krok po kroku, bez zbytočného míňania energie a času. Praktické, však?

Vetranie vašej izby

V ľudskom tele sa nachádza tzv. biely tuk. Tento tuk sa často objaví na miestach, kde by sme si ho želali vidieť najmenej. Existuje však aj tzv. hnedý tuk a v tele pôsobí ako zdroj energie. Rozličné testy preukázali, že biely tuk sa môže premeniť na hnedý, a to v dôsledku studenej teploty, ktorá podporuje činnosť metabolizmu. Neváhajte otvoriť okno vo svojej izbe v čase, keď je už vonku tma a nechajte chladný a čerstvý vzduch, aby sa dostal do celej miestnosti. Premena bieleho tuku na hnedý môže totiž prebiehať aj počas vášho spánku.

Príprava vášho obeda alebo outfitu v predstihu

View this post on Instagram

#lunchpreparations #salads #startingtheweek

A post shared by Katharine Wong (@marbles999) on

Keď máte tieto veci pripravené vopred, verte nám, že ráno ušetríte obrovské množstvo času, energie i nervov. Vyhnete sa robeniu unáhlených a mnohokrát nešťastných rozhodnutí, medzi ktoré môže patriť napríklad voľba zle sadnúceho kostýmu, v ktorom sa budete cítiť celý deň nanajvýš nepohodlne. Získate tak drahocenný čas, ktorý môžete využiť na rannú šálku kávy, ktorú zvyčajne musíte bolestivo oželieť.

Cvičenie jogy alebo meditácia

Možno sa snažíte žiť zdravo a dopriať si denne aktívny pohyb, no v konečnom dôsledku si uvedomíte, že ráno to jednoducho nestíhate. Večerná joga je však liekom, ktorý vám môže pomôcť utriediť si myšlienky a prekonať starosti uplynulého dňa, uvoľniť napätie a pripraviť vás na ďalší deň. V súčasnosti sa veľkej obľube tešia i meditačné cvičenia. Doprajte si preto pred spánkom aspoň 10 minút, ktoré naplno venujete vašej obľúbenej aktivite.

Sprchovanie alebo horúci kúpeľ

View this post on Instagram

💙🐬💙Мои отношения с ванной комнатой, да и с водой в целом – всегда были особо нежными: в детстве я обожала по долгу плескаться в небольшой ванной, в окружении уточек и прочих «детских счастьев», ну, а когда впервые приехала на море, поняла, что это любовь. И это чувство осталось со мной и через года: так же, как и в детстве, я люблю закрыться в ванной с какой-нибудь интересной книгой и не выходить до тех пор, пока папа не пригрозит мне выселением за то количество воды, которое я трачу; ⠀⠀ так же, как и на первой встрече с морем, мое сердце отбивает чечётку каждый раз, когда я оказываюсь на берегу, вдыхаю солоноватый бриз и слушаю шум волн. ⠀⠀ так же, как и всегда по морю очень скучаю. Можно даже сказать, тоскую. ⠀⠀ Про силу и сумасшедшую энергию океана слышала, но ещё не имела возможности убедиться в этом на собственном опыте. Надеюсь, когда-нибудь…🤞🏼 ⠀⠀ Жизнь началась в воде: эмбрион, плод, ребёнок – пока находится в животе у мамы защищён околоплодными водами, а значит, живет в воде. Многие специалисты, кстати, отмечают, что во время первого после рождения купания, детки отлично расслабляются, так как чувствуют себя в привычной среде. ⠀⠀ Вода есть в каждом из нас, вода влияет на ход всех процессов жизнедеятельности начиная с самого мельчайшего уровня. Она нам жизненно необходима во всех своих формах и для всех наших чувств. Мы взаимосвязаны. ⠀⠀ Пейте больше воды, плавайте, радуйте себя приятными вечерами в ванной и самое главное, будьте в гармонии с собой 💙 ⠀⠀ P.S: За чудесный маникюр, которому уже больше двух недель и на котором нет ни одного скола, спасибо потрясающей студии @ilike_nails А за любимую бомбочку для ванной от @lush_russia отдельное спасибо @julia_twinkle ⠀ ⠀ В общем, #takeabathjustrelax 🛁

A post shared by Anastasia Savkina (@s.a.v.k.i.n.a) on

Horúca ranná sprcha nie je najlepším začiatkom dňa, pretože vysoká teplota vás môže znova unaviť a vy budete mať chuť zaliezť späť do perín. Čo sa však týka večerných hodín, nie je nič, čo by vás a vaše telo dokázalo lepšie pripraviť na výdatný a kvalitný spánok. Horúci kúpeľ je skvelým prostriedkom na vyrovnávanie sa s nespavosťou.

Čítanie niečoho, čo si chcete zapamätať

Čítanie je najlepším spôsobom relaxácie, nakoľko prechod do sveta, ktorý je opísaný v knihe, a ktorý je teda úplne odlišný od vašej reality, vás dokáže zbaviť stresu efektívnejšie než šálka čaju alebo hudba. Potrebujete iba 6 minút čítania na to, aby ste znížili úroveň vašej úzkosti a zrelaxovali vaše svalstvo. Navyše, váš mozog si dokáže veci lepšie zapamätať počas noci. Práve tento fakt oceňujú študenti, ktorí sa počas noci pripravujú na dôležité skúšky.

Jedenie kiwi pre lepší spánok

View this post on Instagram

La fruta de hoy es el KIWI, yo la como cuando tengo ansiedad Dios 😑, para algunas personas la noche es larga y empiezan a abrir la nevera a cada rato, para mi es la tarde. Es Eternaaaaa 😥😥😥 para controlar la ansiedad a veces pico dos kiwis les pongo un poquito de sal marina y un chorrito de limon y listo 😚 Lo unico que se come con sal y limón No es el mango biche asi que intenten esto, siempre me gusta que mis platos se vean bonitos y decorados asi no es tan traumatico para mi hacer dieta. Les dire algunos beneficios de esta deliciosa fruta que no puede faltar en sus neveras. Reduce el estrés y los nervios. Es una fruta ideal para los tiempos modernos ya que disminuye el estrés y el estreñimiento. …Sirve para adelgazar ya que ayuda a eliminar la retención de líquidos. …Ayuda a la digestión. …Mejora la circulación de la sangre. …Favorece el sistema inmunitario. …Combate la anemia. #Kiwi #Fitness #tomenota #keylafit

A post shared by KEYLA LOPEZ 💪 (@keylafit) on

Ak práve držíte diétu, ktorá odporúča, aby ste konzumáciu ovocia obmedzili iba na dopoludňajšie hodiny, táto rada vás príliš nepoteší. Kiwi je totiž ovocím, ktorého konzumácia sa odporúča najmä vo večerných hodinách. Štúdie totiž dokazujú, že zjedenie 2 kusov tohto ovocia 1 hodinu pred spaním, po dobu aspoň jedného mesiaca, vám môže pomôcť zaspať rýchlejšie a mať pokojnejší spánok. Vitamíny C a E regulujú mozgové prepojenia, ktoré sú zodpovedné za zdravý spánkový cyklus a produkciu serotonínu.

Pitie čerešňového džúsu

View this post on Instagram

А не устроить ли ужин в это воскресенье и пригласить гостей? Заранее продумать меню, концепцию вечера, торжественно просервировать стол. В бокалах обязательно будут коктейли с любимыми соками "ТРОЯ", а дом будет наполнен волшебной атмосферой тепла, заботы и любви! #соки #гранатовыйсок #апельсиновыйсок #березовыйсок #воскресенье #волгоград #juice #juiceapple #juiceorange🍊 #russiajuice #love #like #comments #russia #volgograd #healf #20likes #smile #spring #spring2018 #соктроя #garnetjuice #cherryjuice #вишнёвыйсок #🍒 #коктейль #авитоминоз

A post shared by Соки ТРОЯ/Juice TROYA (@juice_troya) on

Výskum z Louisiana State University preukázal, že 2 poháre čerešňového džúsu vám dokážu pomôcť spať takmer o 90 minút dlhšie než obvykle. Rubínovo červené pigmenty v čerešniach spomaľujú odbúravanie tryptofánu a pomáhajú mu zotrvať v tele dlhšie a pracovať efektívnejšie.

Česanie vlasov

https://www.instagram.com/p/Bg9FnXqFBt4/?tagged=brushinghair

Ak si učešete vlasy predtým, než sa rozhodnete uložiť sa na spánok, odstránite z nich odumreté bunky, čiastočky prachu aj tuk z pokožky hlavy. Jemná masáž mäkkou kefou pomáha transportovať kyslík a na živiny bohaté prvky ku korienkom vašich vlasov. Ráno si tak nebudete musieť stajlovať vlasy v tom najväčšom zhone.

Analyzovanie uplynulého dňa

Popremýšľajte nad dňom, ktorý ste prežili, zopakujte si v mysli všetky dobré veci, ktoré sa vám prihodili, zamyslite sa nad tým, čo by ste zmenili a spravte si do zápisníka nejaké poznámky. Štúdie potvrdzujú, že takáto analýza dňa môže byť veľmi užitočná. Ak stále trpíte nedostatkom pozitívnych emócií predtým, než si líhate do postele, urobte niečo, čo vás naplní pocitom šťastia – môže ísť o hru s vaším domácim miláčikom alebo začítanie sa do obľúbenej knihy.

BONUSOVÝ TIP: Vyrovnajte sa s chrápaním či bolesťou hlavy pomocou ceruzky

Ak niekto z vašej rodiny (alebo vy sama) chrápete, môžete vyskúšať toto jednoduché cvičenie, ktoré by vás malo tejto nepríjemnosti zbaviť. Keď máte chvíľku voľného času – môže to byť pokojne aj v práci alebo pri sledovaní televízie – umiestnite si ceruzku medzi zuby a držte ju 5-10 minút. Tento trik vám môže pomôcť zbaviť sa i bolesti hlavy.

Máte vlastné večerné rituály, ktoré by ste nemohli robiť ráno alebo počas dňa? Myslíte si, že existujú veci, ktoré by mali byť vykonávané bezpodmienečne iba ráno, resp. iba večer? Podeľte sa s nami o vaše názory.

Pozri aj Byť rozvedenou alebo slobodnou matkou je v skutočnosti úžasné. Toto je 10 dôvodov, ktoré vás o tom presvedčia

Katuš, brightside.me

0
Komentovať