Pôrodná asistentka zverejnila fotku umierajúceho novorodeniatka s odkazom, ktorým dodáva silu rodičom na celom svete

Lucia Mužlová

Brittany Denisová vie, že keď sa zmieni ľuďom o svojej profesii, veľa ľudí si pomyslí, že jej robota spočíva v starostlivosti o novorodeniatka. Čo je z časti pravda, ale mladá žena sa rozhodla na sociálnej sieti podeliť s verejnosťou aj o menej radostné chvíle z jej profesijného života a života rodičov novorodených detí.

Článok pokračuje pod videom ↓

V príspevku na sociálnej spolu s fotkou chcela ľuďom priblížiť činnosti a útrapy, ktoré sú spojené s jej povolaním. Môže sa totiž stať, že bábätká sa narodia predčasne, s čím sú často spojené komplikácie a náročné procedúry pre záchranu ich samotného života.

zena
facebook.com

„Zažívam zázraky. Malé ľudské životy, ktoré sa vrátia a ich srdiečko znovu začne biť. Ale niekedy sa zázrak nestane…“ priznala sa pôrodná asistentka. Okrem toho uverejnila aj ďalšie starosti a strasti , ktoré jej povolanie obnáša:

„Pomáham resuscitovať bábätká, ktorých srdiečko prestalo biť a ich malé telíčko už nezvládalo nátlak. Stále myslím na to, čo viac sme mohli urobiť alebo urobiť inak, keď sme už vyčerpali všetky lekárske alternatívy. Podávam malé telíčka do rúk rodičov, ktoré poslednýkrát vydýchnu, keď im už veda a lekárstvo nevedeli pomôcť. Podávam im lieky, aby som im spríjemnila posledné chvíle na zemi. Objímam rodiny a rodičov, ktorí naposledy vidia svoje bábätká a dúfam, že moje slová ich utešia. Častokrát plačem cestou domov z roboty, v sprche, alebo keď zaspávam.“

Zverejnením fotky bábätka, so súhlasom rodičov, chcela tiež ukázať silu a bojovnosť malých telíčok, ktoré bojovali statočne aj počas krátkej doby. Rodina chcela zároveň zanechať odkaz aj ďalším rodičom, aby vedeli, že toto sa môže stať a nie sú v tom sami.

Pre Brittany toto nie je len obyčajná robota. Pre mnohé rodiny je práve ona a jej podobné ženy kotvou pri tých najťažších chvíľach.

zdroj: babskeveci.sk (Bianka), popsugar.com