8 dôležitých faktov o klitorise, ktoré dokonca nepoznajú ani niektoré ženy. Bod číslo 6 ma šokoval najviac!

katka

Mnohí z nás sa dodnes zaujímajú o svoje telo len minimálne. Niečo nás naučia v škole, na niečo narazíme pri náhodnom dokumente v televízii a pár informácii sa k nám dostane aj u lekára. Každý orgán v našom tele má dôležitú funkciu a vďaka nemu tvorí náš organizmus dokonalý „stroj“. Vedeli ste však, že na ženskom tele nájdete orgán, ktorého jedinou úlohou je spôsobiť svojej majiteľke rozkoš?

Ženské telo je úžasné. Dokáže vynosiť a porodiť nový život, vydrží obrovskú bolesť a dokáže mnohokrát fungovať nad rámec svojich síl. Všetky jeho súčasti majú svoju úlohu a keby nejaký orgán prestal pracovať správne, má to svoje následky. No zamysleli ste sa niekedy nad tým, akú funkciu má klitoris? Malý orgán na našom tele má pre nás obrovský význam. Viete, čo by sa stalo, ak by prestal fungovať?

wikimedia.org

Hlavná funkcia klitorisu

Ak by klitoris prestal plniť svoju funkciu, nestalo by sa v podstate vôbec NIČ. Je to jediný orgán ľudského tela, ktorý slúži len na to, aby svojej majiteľke priniesol more rozkoše, no nič viac. Nie je súčasťou reprodukčnej sústavy a nemá žiadnu inú funkciu.

Až 75 % žien nedokáže dosiahnuť orgazmus, pokiaľ nedôjde ku stimulácii klitorisu.

Klitoris je ekvivalent mužského penisu 

Klitoris sa začína vyvíjať podobne ako penis. Približne v šiestom týždni tehotenstva sa začnú pohlavné orgány od seba líšiť. V „hlavičke klitorisu“ sa však nachádza až dva krát viac nervových zakončení ako v žaludi penisu ( je ich okolo 8000 ). To vysvetľuje vysokú citlivosť tohto zázračného miesta na našom tele a tiež aj to, prečo niektoré ženy dokážu pri správnej stimulácii dosiahnuť orgazmus veľmi rýchlo.

pixabay.com

Kde v našom tele klitoris vlastne je

Klitoris je oveľa väčší, ako si mnohé z nás doteraz mysleli. To, čo vidíme navonok je len malá časť z celého orgánu. Jeho vonkajšia časť sa nachádza sa nachádza na vrchole pošvy. Hlavička je umiestnená v dolnej časti lonovej oblasti, medzi záhyby pyskov. Pripomína malú guľôčku, ktorá je chránená predkožkou, podobne ako neobrezaný mužský penis.

Podstatne väčšia časť klitorisu sa však nachádza vo vnútri tela. Tvoria ho toporivé telieska, krvné vlásočnice, ktoré zabezpečujú jeho prekrvenie, a nervové zakončenia, ktorých je v tomto orgáne najviac z celého tela. Telo vnútornej časti klitorisu pripomína obrátené písmeno V, ktorého časti sú obmotané močovej trubice a pošvy. Preto aj v prípade, ak nedochádza k vonkajšiemu dráždeniu klitorisu, penis pohybujúci sa vo vnútri pošvy môže vyvolať orgazmus.

wikimedia.org

Klitoris je omnoho zaujímavejší, ako sme si mysleli

Ako sme už spomínali vyššie, klitoris má svoju vonkajšiu, ale aj vnútornú časť. Tá vnútorná sa skladá tiež z kavernóznych telies, podobných kavernóznym telesám penisu. Sú síce menšie, ale funkciu zastávajú rovnakú.

Po vzrušení ženy sa kavernózne telesá, ktoré sa nachádzajú v okolí pošvi, prekrvia a v dôsledku návalu krvi opuchnú. No a páve tento jav vyvoláva už dobre známe „príjemné pocity“ tepla.

Aj klitoris zažíva „erekciu“

Prietok krvi do kavernóznych telies a mäkkých tkanív vyvoláva erekciu klitorisu. Pred orgazmom sa mierne zníži a po vyvrcholení sa približne za 10 sekúnd vráti do pôvodného stavu.

Veľkosti klitorisu sa líšia

Veľkosť klitorisu závisí na genetike, rovnako ako na úrovni pohlavných hormónov. Ak sa v tele ženy tvorí viac testosterónu, klitoris je väčší. To však nemá žiadny vplyv na jeho ďalšie fungovanie. Tak ako aj u mužov, veľkosť pohlavného orgánu neovplyvňuje množstvo rozkoše, ktoré môže majiteľovi priniesť.

Je však vedecky dokázané, že ak svoj klitoris nebudete využívať, môže sa zmenšiť a „vstúpiť“ viac dovnútra tela.

pexels.com

Vaginálny orgazmus je spojený s umiestnením klitorisu

Existujú takzvané „pravidlo“. V prípade, že je klitoris vzdialený od vchodu do pošvy menej ako 2,5 cm, žena je schopná dosiahnuť vaginálny orgazmus veľmi rýchlo a ľahko. Čím je táto vzdialenosť väčšia, tým je dosiahnutie vnútorného orgazmu náročnejšie.

Ženy môžu dosiahnuť orgazmus rovnako jednoducho ako muži

To, že ženy majú problém dosiahnuť orgazmus je len mýtus. Spôsobené je to tiež nedostatkom informácii o ženskom tele, ktorý bol v minulosti spôsobený aj tým, že sa ženský orgazmus spájal s niečím hanlivým. S niečím, za čo by sa mali ženy hanbiť. Sex bol dlhodobo braný len ako nástroj na plodenie potomstva a mužský orgazmus bol definovaný ako neodmysliteľná súčasť tohto aktu. Ženský však nie.

pixabay.com

„Vybavenie“ ženského tela pri dosahovaní orgazmu nijako nezaostáva za tým mužským. Dr. Alfred Kinsey vykonal štúdiu, ktorá zistila, že 45% žien, ktoré masturbujú, môžu dosiahnuť orgazmus behom troch minút. Rovnako ako muži.

Rada na záver

Orgazmus je dôležitou súčasťou sexuálneho života každého jedinca. Preto ak máte problém s jeho dosiahnutím, nebojte sa, určite nie ste žiadna výnimka, ktorá ho nikdy nedosiahne. Chce to len vhodného partnera, s ktorým môžete otvorene komunikovať o tom, čo vám jeho dotyky spôsobujú, či sú príjemné, alebo vám naopak spôsobujú bolesť. Klitoris je jedno z najcitlivejších miest na našom tele a manipulácia s ním si vyžaduje „špeciálne“ zaobchádzanie. Určite sa nevrhnite bezhlavo na pornografické filmy s tým, že vám „ukážu“ ako na to. To čo v nich vidíte je len divadlo, ktoré mnoho krát nemá so skutočným sexom nič spoločné.

Pozri aj: Myslela si, že na čele má obyčajnú pigmentovú škvrnu. Ak vás od opaľovania neodradia tieto šokujúce fotografie, tak potom už nič!

zdroj: babskeveci.sk, (Katka), takprosto.cc