Nevedela som sa zbaviť komárov, múch, vošiek a ôs a chemické spreje mi už dokonca spôsobovali zdravotné problémy. Potom som však našla tieto účinné tipy a odvtedy mám so všetkým hmyzom pokoj

Monizz

Zbaviť sa dotieravého hmyzu počas letných mesiacov nie je jednoduché. Hlavne ak nám v záhrade dozrieva zrelé ovocie, na stole voňajú sladké limonády či vlhkosť pri stojatých vodách v bazénoch dosahuje maximum. Tieto triky vám ale leto celkom zmenia!

pixabay.com

6-krát a dosť

Komáre, muchy, osy, včely, ale aj sršne či dokonca ovady. Poriadnu šarapatu vedia narodiť aj štípajúce mravce či drobné mušky z ovocia. Ako sa ale týchto drobcov zbaviť a nenechať si pokaziť slnečné dni, ktoré pre mnohých beztak nie je jednoduché prežiť v tropických horúčavách?

Klinček a citrón

Ak vás na chate alebo v záhrade prepadajú muchy a komáre, neriskujte a pripravte im voňavé prekvapenie. Prekrojte citrón na dve polovice a zapichnite doň suché klinčeky aj s ich voňavými a aromatickými hlavičkami! Všetok hmyz sa vám bude s hnevom obracať chrbtom.

takprosto.cc

Kokosový olej

Ak vás otravujú muchy a mušky, nalejte do misky približne 30 kvapiek citrónového esenciálneho oleja a zhruba 1 ½ šálky kokosového oleja. Dobre premiešajte a vyložte do miestnosti, v ktorej vás muchy privádzajú do šialenstva.

pixabay.com

Mäta a vanilka

Voňavá kombinácia pre nás, veľmi smradľavá pre hmyz. Na dno plytkej nádoby dajte vatový tampón a vylejte doň štyri čajové lyžičky vanilkového extraktu. Navrch položte pár lístkov čerstvej mäty a nechajte vyložené pred oknami, pred dverami a na terasách. Cez túto stenu „smradu“ neprejde ani jeden jediný komár.

pexels.com

Vodka a levanduľa

Levanduľa je známa najmä ako odpudzovač molí, no málokto vie, že je vynikajúca aj proti inému hmyzu. Pripravte si namiesto chémie ručne vyrobený prostriedok, ktorým postriekajte zárubne, okenné rámy a pokojne aj izby pred spaním. Zmiešajte 100 ml jablčného octu a 100 ml vodky a pridajte 45-50 kvapiek levanduľovej esencie. Všetko spolu dobre pretrepte vo fľaši s rozprašovačom a veselo striekajte.

pixabay.com

Bylinkové vankúšiky

Vankúšiky naplnené sušenými bylinkami sa používajú od nepamäti do skríň proti moliam. No ak ich naplníte tými správnymi bylinkami, potom môžu účinkovať aj ako fantastický prírodný odpudzovač hmyzu. Zapamätajte si kombináciu sušenej mäty, klinčeka a eukalyptu. Tieto tri veľké rastliny vám zaručia pokojný spánok.

pixabay.com

Staré cédečko

Ak vás otravujú muchy, najstarší a účinný trik je zavesiť staré cédečko na špagátik alebo lanko pred oknami a svetlo odrážajúce sa od slnka muchy bezpečne odoženie. Funguje to vlastne podobne ako pri vtákoch zalietajúcich na balkóny bytov.

takprosto.cc

Voňavé sviečky

 Nemusíte kupovať sviečky určené špeciálne na odpudzovanie hmyzu, sú zbytočne drahé. Stačí, ak si akúkoľvek sviečku pokvapkáte v bohatom množstve citrónovým esenciálnym olejom a problém je vyriešený.

A aké triky máte na hmyz vy? Dajte nám vedieť v komentároch.

Pozri aj: Pred pár rokmi oslávila 100 rokov! Toto sú výhody jedinečnej Alpy, ktorú používali dennodenne už naše staré mamy

zdroj: babskeveci.sk (Monika), takprosto.cc

Najnovšie články