Zomrel herec z obľúbeného filmu Titanic. Jeho scéna patrila k tým najkultovejším

Hyriaková Kristína

Foto: pixabay.com

Vo veku 94 rokov zomrel skúsený herec Lew Palter, ktorý bol obľúbeným a obdivovaným členom divadelnej fakulty CalArts School of Theatre. Vo filme Titanic od Jamesa Camerona stvárnil magnáta obchodného domu Isidora Strausa.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako informuje portál Hollywood Reporter, správu o jeho smrti potvrdila jeho dcéra Catherine Palter. Rodák z New Yorku podľahol rakovine pľúc a zomrel vo svojom dome v Los Angeles. Za svoj život stvárnil množstvo postáv a pôsobil ako učiteľ herectva a riaditeľ školy Santa Clarita až do svojho odchodu do dôchodku.

Miloval herectvo

Miloval herectvo a učil svojich študentov k tomu istému. Podporoval zvedavosť, starostlivosť, intelekt a humor. Vo svojich študentoch vzbudzoval rešpekt a veľmi si ho vážili. Podľa mnohých menil životy ľudí, ktorých stretol. Vo filme Titanic mnohých dostal scénou, kde so svojou manželkou leží v posteli v kajute, kým sa voda valí dovnútra.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Beds in films (@bedsinfilms)

Ikonická scéna

Isidor s manželkou Idou boli dvaja z najbohatších pasažierov, ktorí zahynuli na lodi Titanic, ktorá sa potopila 15. apríla 1912. Isidor odmietol nastúpiť do záchranného člna a jeho manželka nechcela nastúpiť bez neho.

Najnovšie články